Provincie Utrecht zoekt twee nieuwe vervoerders voor ov, eis: schoner, comfortabeler en toegankelijker reizen
Reizen per bus en tram in de provincie Utrecht moet de komende tien jaar schoner worden en voor de reizigers beter toegankelijk en comfortabeler. Ook moet beter worden ingespeeld op veranderende behoeften van reizigers.
Met die eisen op zak gaat de provincie Utrecht op zoek naar twee nieuwe vervoerders die in de periode van 2025 tot 2035 al het openbaar vervoer in de provincie gaan regelen.
Waar deze vervoersbedrijven in ieder geval rekening mee moeten houden, is het feit dat eind 2028 alle bussen, trams en auto’s in het Utrechtse ov geen schadelijke stoffen meer mogen uitstoten. De provincie legt hiermee de lat iets hoger dan de landelijke afspraken. In heel Nederland moeten vanaf 2030 alle gemotoriseerde voertuigen emissievrij zijn.
Meegroeien met aantal inwoners
Het ov moet tijdens de nieuwe concessieperiode kunnen meegroeien en veranderen met de groei van het aantal inwoners , stelt de provincie. Ook veranderen reisbehoeftes omdat mensen bijvoorbeeld meer thuis werken en en flexwerken.
De nieuwe concessie wordt uitgebreid met de U-liner, een nieuwe lijn voor de middellange afstand. De bussen op de U-liner gaan meer comfort en zitplaatsen bieden. Aan boord is een voor reizigers gratis te gebruiken wifi-netwerk en er zijn oplaadmogelijkheden (USB-poort volgens de laatste standaard).
Rolstoelen en rollators
Verder moet er meer aandacht komen voor reizigers die minder valide zijn. In het ov in en rond de stad Utrecht komt meer ruimte voor rolstoelen en rollators. De reis- en routeinformatie wordt voor een zo breed mogelijke groep reizigers begrijpelijk gemaakt.
Dit houdt in dat informatiepanelen op de haltepalen en in de bus en tram zo geplaatst zijn dat reizigers in een rolstoel en visueel beperkten deze ook kunnen lezen en dat zo veel mogelijk gebruik wordt gemaakt van contrasterende kleuren en duidelijk leesbare lettertypen.
Bekijk hieronder onze best bekeken video’s!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
COLUMN
Koken voor frontsoldaten in Oekraïne is voor Edward de enig denkbare Walk of Hope
Enkele duizenden Oekraïners komen op 24 februari naar Utrecht om in de Jaarbeurs stil te staan bij het begin van de oorlog één jaar geleden. Die herdenking wordt voorafgegaan door een Walk of Hope. Edward Hirschfeld zal daar niet bij aansluiten. Hij vertoeft dan nog in donker Donetsk, waar hij kookt voor Oekraïense frontsoldaten. -
PREMIUM
Woedende reacties op cao-voorstel openbaar vervoer: ‘Als het zo doorgaat wordt het weer staken’
Stakende chauffeurs, rituitval. Het gaat al lange tijd niet goed met het streekvervoer in de provincie Utrecht. Op een nieuw cao-voorstel wordt nu vol onvrede gereageerd. Vakbond FNV vreest dat het openbaar vervoer mogelijk nog onbetrouwbaarder wordt en onder chauffeurs heerst woede. ,,Als het zo doorgaat wordt het weer staken’’. -
Een op de vijf mensen heeft probleem bij poepen, deze arts helpt je: ‘Sommigen gaan de deur niet meer uit’
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Basisdebutant Emre Kocak wil via Jonathan naar Manchester United of City: ‘Dat zijn mijn droomclubs’
Voor een basisdebutant maakte Emre Kocak (17) zaterdag bij tweedeklasser Jonathan een uitstekende indruk. Vol bravoure hielp de vlotte buitenspeler de Zeister club aan drie belangrijke punten tegen Nieuwland: 2-1. De Drieberger wil meer, want hij droomt al van een bestaan als profvoetballer.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
PREMIUM
Utrecht zet grote stap in uitbreiding ov-netwerk: 600 miljoen voor deels ondergrondse tramlijn
Het ziet ernaar uit dat (de regio) Utrecht een grote stap kan zetten in de uitbreiding van het ov-netwerk. Na jarenlang achter het net te hebben gevist, is het nu raak: Utrecht krijgt van het Rijk 600 miljoen euro extra voor de aanleg van een deels ondergrondse tramlijn tussen Utrecht Centraal en Nieuwegein (Merwedelijn). -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
In samenwerking met indebuurt Utrecht