Scholieren geven 100 ideeën voor een beter Nieuwegein aan burgemeester
De WensenWand op de Montessorischool De Vleugel in Nieuwegein wordt vrijdag aangeboden aan de Nieuwegeinse burgemeester Frans Backhuijs. De WensenWand is een initiatief van leerlingen van de school en bevat honderd ideeën voor initiatieven in de wijk Jutphaas-Wijkersloot.
Delen per e-mail
De WensenWand – bestaande uit twee stroken behang van twee meter lang – werd volgeschreven op de dag van de raadsverkiezingen op 21 maart. Die dag diende de school als stembureau en tegelijkertijd organiseerde de school een Open Dag met rondleiding. Leerlingen en het onderwijzend personeel doopten de school om tot ‘Het Gezelligste Stembureau van Nieuwegein’. Bezoekers aan de Open Dag en stemmers kregen een warm onthaal met hapjes en drankjes en live muziek.
Op de WensenWand konden bezoekers hun wens achterlaten voor een betere buurt. „Zo zijn er honderd wensen opgeschreven, de één wil meer speelgelegenheden hebben, de ander wil de vijver bij de school veiliger hebben”, zegt directeur Doreen Rambags van de Montessorischool De Vleugel. „Bijzonder vinden we het om de WensenWand aan de burgemeester aan te bieden. Veel van de wensen kunnen we niet realiseren of kosten veel geld. Met hulp van het wijkplatform hopen we dat er wel een aantal wensen uitgevoerd kan worden. Wellicht kunnen we daarvoor ook financiële middelen krijgen, als de wijk er beter van wordt.”
WensenWand
De scholieren wilden met de WensenWand vooral voor verbinding met de buurt zorgen en bijdragen aan gezellige ontmoetingen. Dat is goed gelukt, vindt de directeur. „Terwijl mensen hier gingen stemmen, werden ze uitgedaagd om nogmaals hun stem te laten horen, maar dan met een idee op de WensenWand. Ik heb hier die dag buurtgenoten gezien die na het stemmen ruim twee uur langer bleven, want ze kregen een rondleiding en er waren hapjes. Ik kan met trots zeggen dat we echt het Gezelligste Stembureau van Nieuwegein waren.”
Vrijdag om 12.00 uur krijgt burgemeester Frans Backhuijs de WensenWand uitgereikt. Het is de bedoeling dat de gemeentelijke wijkcoaches samen met de buurt een keuze maken in welke initiatieven tot uitvoering komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Traumaheli opgeroepen na bedrijfsongeval in Maarsbergen
Meerdere hulpdiensten zijn opgeroepen voor een bedrijfsongeval aan het Haarbos in Maarsbergen. Daarbij is een persoon gewond geraakt. -
Minder inbraken, maar meer cybercriminaliteit in provincie en gemeente Utrecht
Het criminaliteitsbeeld is vorig jaar sterk beïnvloed door de coronapandemie, aldus de politie. In de vrijdag gepubliceerde jaarcijfers valt vooral op dat er veel minder woninginbraken werden gepleegd. Tegelijkertijd nam het aantal online misdrijven toe, ook in de provincie en de gemeente Utrecht. -
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg. -
PREMIUM
Zo veranderen jouw arbeidsvoorwaarden in 2021
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat we meer dan ooit thuiswerken. Dat heeft óók gevolgen voor ons loonstrookje en de secundaire arbeidsvoorwaarden die werkgevers willen bieden. Wat verandert er in 2021? En wat voor invloed heb je daar als werknemer zelf op? -
PREMIUM
Top Belastingdienst erkent fouten en grijpt in: Mahmoud (42) met ‘illegale’ baby krijgt alsnog snel zijn geld
De Syrische vluchteling Mahmoud Alfarj (42) uit Maartensdijk, van wie de huurtoeslag is stopgezet omdat zijn pas geboren dochtertje Nour ‘illegaal’ zou zijn, hoeft niet meer naar de voedselbank. De top van de Belastingdienst en verantwoordelijk staatssecretaris Alexandra van Huffelen erkennen de fout en beloven die snel te herstellen.
-
PREMIUM
Koken & eten Met dit slimme bord krijgen kinderen tussen 4 en 8 jaar makkelijker hun groente binnen
Een grote groenteproducent ontwikkelde een slim bord dat kinderen helpt meer broccoli, erwtjes en witlof te eten. In het bord zijn vijf trucjes verwerkt. -
PREMIUM
Dit is waarom Zederik blijft protesteren: ‘Anderhalve eeuw geleden al ‘ruzie’ met Vianen’
In 1872 raakten inwoners uit Lexmond en Vianen al slaags met elkaar, tijdens wat later ‘De Rel van Helsdingen’ werd genoemd. Anderhalve eeuw later hebben de dorpen uit Zederik, waaronder Lexmond, nog altijd maar weinig met de naastgelegen steden Leerdam en Vianen. Er is één verschil met toen: ze vormen nu al twee jaar één gemeente. -
PREMIUM
Deze maatregel moet einde maken aan onacceptabele schaduwlijsten Utrechtse basisscholen
Om een einde te maken aan de heersende kansenongelijkheid op Utrechtse basisscholen, komt er zeer waarschijnlijk een centraal aanmeldsysteem waar ouders hun kinderen moeten aanmelden als ze 3 jaar zijn. Afgelopen zomer werd bekend dat veel scholen in de stad schaduwlijsten gebruiken waarop ouders hun kind al vroeg kunnen aanmelden en zo meer kans maken om een plek te bemachtigen.
In samenwerking met indebuurt Utrecht