Utrecht overweegt Chinees behang weg te halen uit Oud Amelisweerd
De gemeente Utrecht gaat onderzoeken of het bijzondere Chinese behang verwijderd kan worden uit landhuis Oud Amelisweerd in Bunnik.
Dat zou de toekomstige exploitatiemogelijkheden van de historische buitenplaats flink verruimen. Het behang zou dan elders, mogelijk in het Centraal Museum, bewaard moeten worden.
Het college van b en w schrijft dit in antwoord op schriftelijke vragen van de fractie van D66. Na het faillissement van de stichting Museum Oud Amelisweerd, vorig jaar, wordt gezocht naar een nieuwe bestemming. De Stichting Kunstuitleen Utrecht (SKU) mag vanaf 1 maart tijdelijk zijn kunstcollectie in het landhuis tentoonstellen.
Utrecht erkent nu dat de vereiste klimatologische omstandigheden een beletsel vormen voor een bestemming in een museum. Bij de restauratie is een klimaatinstallatie aangebracht die het pand op de juiste relatieve vochtigheid houdt. Dit schept dan wel een ideaal klimaat voor de unieke behangsels, maar zorgt niet voor een aangenaam en langdurig verblijf voor museumbezoekers. ‘We zijn ons er terdege van bewust dat deze omstandigheden de exploitatiemogelijkheden van het pand aanzienlijk beperken’, schrijft het gemeentebestuur.
Alle opties open
Bij het zoeken naar een nieuwe exploitant wil het college nog wel alle opties onderzoeken. Zowel de mogelijkheid dat de behangsels in het pand blijven als de mogelijkheid om ze elders op te slaan. Bij het onderzoek zullen ook de financiële consequenties worden meegenomen. Het college antwoordt bovendien dat er op ambtelijk niveau inmiddels gesprekken zijn geweest met het Centraal Museum over de toekomst van het Chinese behang.
Sinds 2014 was Museum Oud Amelisweerd (MOA) gehuisvest in de gerestaureerde buitenplaats. Gehoopt werd publiek te trekken met werken van de vorig jaar overleden kunstenaar Armando in combinatie met het bijzondere Chinese behang. Maar al vanaf het begin verkeerde het museum in grote financiële problemen. Op 14 augustus 2018 verklaarde de rechter de stichting Museum Oud Amelisweerd, dat de collectie van Armando beheerde, failliet. Sindsdien is de eigenaar, de gemeente Utrecht, op zoek naar een nieuwe huurder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Al 10 jaar wachten bewoners Overvecht op verbetering randweg: ‘Worden we weer aan lijntje gehouden?’
Al meer dan 10 jaar wachten bewoners in Overvecht op verbetering van de drukke noordelijke randweg Utrecht (NRU), maar dat heeft nog niet tot iets concreets geleid. Nu roept een actieve club omwonenden de lokale politiek op ‘ruimhartig’ extra geld vrij te maken voor de leefbaarheid van het gebied. -
PREMIUM
Een baan op het hoofdkantoor van Nike kon Wesly niet laten schieten, dus vertrekt voetballer naar Amerika
Voetballer Wesly van Ojen (29) van Delta Sports’95 verkast volgende maand met zijn vrouw en zoontje naar Amerika. In Oregon, aan de westkust, gaat de Houtenaar aan de slag op het hoofdkantoor van Nike. ,,In de weekenden kunnen we de auto pakken om mooie tripjes te maken.” -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
PREMIUM
Henk Veerman raakt niet in paniek met komst Bas Dost: ‘Je weet dat dit geen speeltuin is’
De komst van Bas Dost naar FC Utrecht heeft bij aanvaller Henk Veerman niet tot paniek geleid. ,,Ik wist dat er een goeie kwam, laat het dan maar één van de besten zijn.” -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.
-
PREMIUM
De Bilt houdt 2,1 miljoen over, maar krijgt toch een tik op de vingers van de accountant: dit is waarom
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
PREMIUM
Teleurstellende nederlaag FC Utrecht bij officieuze debuut Henk Fraser
FC Utrecht is de oefencampagne begonnen met een nederlaag. De ploeg van Henk Fraser verloor vanavond op een vol sportpark Zoudenbalch met 2-4 van Queens Park FC, dat op het tweede Schotse niveau speelt.
In samenwerking met indebuurt Utrecht