Utrechts cabaretduo heeft succes op Leids Cabaret Festival
Het Utrechtse cabaretduo Marcel Bamberg en Oscar Smit is doorgedrongen tot de laatste acht deelnemers van het Leids Cabaret Festival 2019. Het festival geldt als belangrijkste springplank voor jong cabarettalent. Grote namen als Najib Amhali, Erik van Muiswinkel, Lebbis en Jansen of Sanne Wallis de Vries braken door na winst op het Leidse podium.
De twee studeerden rechten in Utrecht en wonen er nog altijd. Ze leerden elkaar kennen bij de Utrechtse studenten roeivereniging USR Triton. Hier becommentarieerden ze op een ludieke manier de roeiwedstrijden en er groeide iets.
“We raakten goed op elkaar ingespeeld en voelden elkaars grappen goed aan. Het werd een succes,” zegt de 26-jarige jurist Oscar Smit over die begintijd. De twee werkten twee jaar aan de cabaretvoorstelling ‘Hollewandplug’. Hiermee konden ze afgelopen weekend de jury van het Leids Cabaret overtuigen. Ze bleven over na de voorronde uit een totaal van 64 inzendingen.
Verwarren
In hun voorstelling van 25 minuten steken ze met liedjes en sketches de draak met mensen die in een ‘social media bubble’ verkeren en die vrijwel continu gefocust zijn op hun mobiele schermpjes. In hoog tempo wisselen ze met woorden en muziek en proberen hun publiek continu te verwarren.
“Het verwarren van het publiek lukt altijd. Door opeens als duo een scene volledig in de zaal te spelen of niet op te komen na een aankondiging,” zegt de 27-jarige Marcel Bamberg die tot zijn twintigste jaar in Nieuwegein heeft gewoond. Het duo wil niet teveel verklappen over de voorstelling.
Een opleiding of veel theaterervaring hebben ze niet. Smit: “Er doen met het festival artiesten mee met heel veel ervaring in het vak. Wij hebben geen traditionele kleinkunst- of theaterschoolachtergrond. We hebben in Utrecht rechten gestudeerd. Het is heel bijzonder dat we ver zijn gekomen, maar het is ook ontzettend leuk om te doen.”
Verkiezingsstunt
Nu de twee dichter bij een overwinning zijn gekomen van het Leids Cabaret Festival zien ze een rol in het Nederlandse cabaret wel voor zich. Smit is in het dagelijks leven nu nog jurist. Bamberg heeft zijn eigen bedrijf in Utrecht en wordt ingehuurd als debatleider of presentator van bijeenkomsten. Vorig jaar timmerde Marcel Bamberg me een verkiezingsstunt aan de weg als aankomend PvdA-raadslid. Hij liet zich tatoeëren om aandacht te vragen voor kinderarmoede. Het hielp hem niet aan een zetel in de Utrechtse gemeenteraad.
In de tweede week van februari verzorgt het Utrechtse cabaret duo nog optredens voor publiek en jury tijdens de kwart- en halve finales. Dan wordt duidelijk of zij tijdens de grote finale op zaterdag 16 februari kunnen doordringen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Amerongse hockeyclub zoekt nog steeds naar vandalen die hun veld vernielden: ‘Blijft een mysterie‘
Het is, ruim een week later, nog steeds niet duidelijk wie de vandalen zijn die het hockeyveld van hockeyclub De Haaskamp in Amerongen hebben vernield. Het veld wordt voor duizenden euro’s opgeknapt. ,,Het blijft een mysterie”, aldus voorzitter Sanne Ruijs. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
PREMIUM
Feestje in Utrechtse flat eindigt catastrofaal: 22-jarige Jacky werd verstikt door mede-feestgangers
-
Geestelijk welzijn scholieren gedaald tijdens coronacrisis, blijkt uit onderzoek van de GGD
Uit de Corona Gezondheidsmonitor Jeugd van 2021 blijkt dat meer scholieren mentale gezondheidsproblemen hebben in 2021, dan voor de coronaperiode, in 2019. In de regio Utrecht nam het percentage jongeren met een verhoogd risico op psychosociale problemen toe van 11 procent in 2019 naar 15 procent in 2021. -
16
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze.
-
PREMIUM
Paul van Ruitenbeek verruilt de lokale omroep voor het wethouderschap in Houten
Voormalig raadsgriffier in Houten en huidig voorzitter van Omroep Houten Paul van Ruitenbeek maakt de overstap naar het gemeentebestuur. Hij wordt wethouder namens de nieuwe lokale partij NatúúrlijkHouten. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
PREMIUMcolumn
Na twee forse ongelukken op de Gele Brug, weet Marieke het: ik wil een achteruitkijkspiegel op de fiets
In samenwerking met indebuurt Utrecht