Weinig vuurwerkschade: beloning voor jongeren Wijk bij Duurstede
De eerste inventarisatie van de vuurwerkschade in Wijk bij Duurstede leert dat deze fors lager uitvalt dan vorig jaar. Dat betekent dat de jongeren in Wijk binnenkort beloond worden met een fors bedrag om leuke dingen mee te doen.
Delen per e-mail
PCG-wethouder Hans Marchal: ,,Onze campagne om jongeren te belonen voor goed gedrag is een succes. Nog niet alle schadeposten zijn bekend, maar het overheersende beeld is dat er nauwelijks schade is ontstaan door vuurwerk of vernielingen. Het kan niet anders dan dat onze campagne in samenwerking met de jongerenwerker positief uitpakt. Ook het feest in een tent voor jongeren in Langbroek is vlekkeloos verlopen.”
Vorig jaar werd rond de jaarwisseling in Wijk bij Duurstede voor 13.000 euro vernield aan kliko’s, lantaarnpalen, verkeersborden, hondenpoepbakken en ondergrondse containers. Zonde van het geld, vond Marchal, die de campagne bedacht om jongeren te belonen als er dit jaar voor minder dan 10.000 euro aan schade zou zijn. Minimaal zouden ze dan op 1.000 euro kunnen rekenen. Hoe lager de schadepost, hoe hoger de beloning. Komt de schade dit jaar bijvoorbeeld op 4.000 euro uit dan krijgen de jongeren, naast het minimumbedrag van 1.000 euro, nog een bonus van 6.000 euro.
Kleine bedragen
Maandag 8 januari maakt burgemeester Tjapko Poppens in zijn nieuwjaarstoespraak bekend welk bedrag de jongeren krijgen voor hun goede gedrag. Deze week worden de schadeposten op een rijtje gezet. Marchal verwacht dat het slechts een paar kleine bedragen zullen zijn. Tot nu toe is hem alleen een kapot verkeersbord bekend en een ruit van een bushokje die aan diggelen ligt. Maar die ruit wordt waarschijnlijk niet meegerekend, omdat het geen gemeente-eigendom is.
Marchal: ,,Op korte termijn gaan we met de jongeren bespreken waar het geld aan besteed gaat worden. Als dat een skatebaan wordt, moet hij er in het voorjaar zijn. Het is nu zaak om de jongeren vast te houden.”
Na het succes van de campagne is Marchal niet van plan achterover te leunen. ,,Dit was de aftrap. De actie krijgt zeker een vervolg. Van een gedragspsycholoog heb ik begrepen dat belonen hét middel is om slecht gedrag te beïnvloeden. Wel moet er altijd een sterke prikkel zijn om een uitdagend doel te halen.” Dat betekent volgens hem dat de grens van 10.000 euro volgend jaar op z'n minst met enkele duizenden euro’s verlaagd zal worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
video
Enorme schade na plofkraak bij juwelier in de Choorstraat: ‘Dit kun je er niet bij hebben’
Juwelier Punte op de Choorstraat in het centrum van Utrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag doelwit geweest van een plofkraak. Twee verdachten van 17 en 18 zijn aangehouden. De politie zoekt nog naar een derde verdachte. -
UPDATE
Deze Utrechtse leerlingen maken vanaf volgende week hun toetsen tussen de treinen: ‘Unieke ervaring’
De komende tijd kunnen middelbare scholieren in Utrecht op 1,5 meter afstand van elkaar op wel heel bijzondere locaties in de stad les krijgen, zoals in Bibliotheek Neude, het Stadhuis en het Utrechtse Spoorwegmuseum. Vanaf volgende week kunnen leerlingen van het St. Bonifatiuscollege hun toetsen tussen de treinen, in de wachtkamers en andere ruimten van het museum maken. -
PREMIUM
Stevige kritiek op wéér extra bijdrage voor ‘vervuilend massa-evenement’ Vuelta
Een groot aantal Utrechtse raadsfracties uit stevige kritiek op de extra bijdrage van 250.000 euro die nodig is om de Ronde van Spanje in 2022 alsnog naar Utrecht te halen. Maar hoewel het nog allerminst zeker is of het evenement vanwege de coronapandemie kan plaatsvinden, wil een meerderheid van de gemeenteraad het extra geld toch opzij zetten. -
PREMIUM2
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind. -
PREMIUM
Steeds meer Utrechtse kinderen laten zich testen, maar zijn ze ook vaker besmet? En zes andere vragen
Sinds de basisscholen weer open zijn, laten steeds meer ouders in de Utrechtse regio hun kinderen testen op corona. Opvallend is dat er steeds vaker een negatieve testuitslag is.
-
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen. -
GGD regio Utrecht start groot onderzoek naar de mentale en fysieke gezondheid van jongeren
GGD Regio Utrecht (GGDrU) start een groot onderzoek naar de gezondheid van jongeren. Er wordt onder andere gekeken naar de leefstijl en het welzijn van jongeren. Ook wordt de impact van de coronapandemie in het onderzoek meegenomen. -
PREMIUM
Door webshops ligt een koopverslaving op de loer, dit doe je eraan
Winkelen en uitgaan kan al een tijd niet, maar gelukkig hebben we webshops. Nou ja, gelukkig... Voor sommige mensen is een druk op de koopknop zó verleidelijk, dat een koopverslaving op de loer ligt.
In samenwerking met indebuurt Utrecht