Grote opknapbeurt voor Eindhovenseweg
VALKENSWAARD - Na de Markt en de Waalreseweg is het zuidelijke deel van de Eindhovenseweg toe aan een grote opknapbeurt. In de loop van de maand mei moet deze klus geklaard zijn.
De eerste voorbereidende werkzaamheden voor het opknappen van de Eindhovenseweg beginnen direct na nieuwjaar. Er wordt gestart bij de kruising met de Corridor. In mei moet het gedeelte vanaf de Markt tot bijna aan de Beelmanstraat gerenoveerd zijn.
Het werk over dit weggedeelte van ruim tweehonderd meter wordt opgeknipt in drie stukken. Als eerste komt het middenstuk, vanaf de Corridor in zuidelijke richting tot halverwege de Hema, aan de beurt. Hierop aansluitend gaat het gebiedje ten noorden van de Corridor richting Beelmanstraat op de schop. Afsluitend krijgt het deel tot aan de Markt een grote opknapbeurt.
Een smalle rijbaan
De renovatie begint met het verwijderen van het asfalt. Water- en gasleidingen worden meteen aangepakt. Vervolgens wordt de weg omgebouwd tot winkelstraat. Er komt tot ongeveer de Beelmanstraat een smalle rijbaan, bestemd voor éénrichtingsverkeer. Verder komt er, naast voetgangers- en fietsvoorzieningen, extra ruimte voor onder meer groen en terrassen. Op de kruising Corridor komt een voorziening in de sfeer van een pergola.
Tijdens de werkzaamheden blijven de winkels te voet bereikbaar. Voor de bevoorrading van de bedrijven komen speciale laad- en loslocaties.
Inmiddels is de Waalreseweg toe aan de afronding. De nieuwe bestrating ligt er en de bomen zijn geplant. De aansluiting met de Dijkstraat wordt binnenkort afgewerkt. De nieuwe straatverlichting moet nog geplaatst worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aansluiting A2-Leenderweg weekend afgesloten voor nieuwe laag asfalt
Valkenswaard -
PREMIUM
Drie bestuursleden per direct weg bij Hockey Geldrop, damesteam kondigt einde aan: ‘Iedereen gaat zijn eigen kant op’
GELDROP - Bij Hockey Geldrop zijn drie bestuursleden per direct opgestapt. Een en ander ging wel in goed overleg, zo is te lezen in een mail aan de leden. Maar de ‘verschillen van inzicht in de wijze van besturen’ waren kennelijk te groot om nog langer aan één bestuurstafel te zitten.Geldrop -
PREMIUM
Eindhovenaar schoot Fouad Rashidi op klaarlichte dag vijf keer door het hoofd, maximale straf opgelegd door hof
DEN BOSCH - Ook in hoger beroep is Eindhovenaar Seyed K. aangewezen als degene die stadsgenoot Fouad Rashidi in 2018 in koelen bloede doodschoot. Ook het gerechtshof geeft hem vijftien jaar cel. Wel gaan daar zes maanden vanaf omdat de zaak te lang duurde.Eindhoven -
PREMIUM
Eindhovenaar kan stalken niet laten; ‘Het lijkt maar niet tot hem door te dringen’
EINDHOVEN - Trillend en met gebogen hoofd zit de man in de rechtbank. Zojuist heeft hij gehoord dat hij opnieuw naar de gevangenis moet omdat hij niet is opgehouden met het dwangmatig bellen van een ex-vriendin.Eindhoven -
26
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit.
-
29
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
-
-
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
PREMIUM
Vorig jaar nog fan, nu ineens international: ‘Ik ben nooit met Oranje bezig geweest’
Een jaar geleden zat Timo Boers (19) nog als toeschouwer op de tribune tijdens de Pro League-wedstrijden van de Nederlandse hockeyers, woensdag stond de jonge verdediger van HC Den Bosch zélf in het Oranje-tenue op het veld. Tot zijn eigen verbazing én door een beetje mazzel. ,,Een jaar geleden zat ik nog niet eens bij Jong Oranje.”Eindhoven