Verbroederen met carnaval in Dommelen
DOMMELEN - Verenigingen en horeca in Dommelen bundelen dit jaar met carnaval hun krachten om op zaterdag het feest weer officieel te openen. Pop-up cafés en dj's moeten de Dommelnaren, en dan speciaal de jeugd, weer enthousiast maken.
Aan de keukentafel begint een gemêleerd groepje hun vergadering, terwijl de koffie wordt ingeschonken. ,,Het idee is ontstaan tijdens een brainstormsessie op de massagetafel", vertelt Diana van Beek.
Samen met een klein groepje mensen is zij achter de schermen bezig met het nieuw leven inblazen van de opening van het carnaval. Toens tijdens een behandeling op haar werk in een gesprek bleek dat anderen in Dommelen hier ook mee bezig waren, besloten ze om de krachten te bundelen. ,,Al snel waren we met een groep van zeven mensen, en was het doel helder: nieuw leven geven aan het Brouwersgatse carnaval en daarnaast proberen de jeugd van 12 tot en met 18 te bereiken", vertelt Edwin Vlassak.
Nadat een aantal jaar geleden de poppen die gebruikt werden bij de opening van het carnaval te versleten bleken voor nog een jaar gebruik, kwam de officiële opening te vervallen. ,,De ideeën voor de opening waren ook wel een beetje op. Bovendien werd de sleuteloverdracht voor carnaval verhuisd naar het gemeentehuis in Valkenswaard, waardoor er 's middags veel carnavalsvierders richting daar vertrokken", vertelt Nand Verberne.
Opening in nieuw jasje
Dit jaar wordt de opening in een nieuw jasje gestoken door een samenwerking van verschillende Dommelse verenigingen en de lokale horeca. ,,We gaan een alternatieve kroegentocht organiseren met minimaal vijf pop-up cafés", vertelt Michiel van Zon. ,,Gezamenlijk zullen we deze kroegen afgaan, en uiteindelijk eindigen we op het Martinusplein waar de officiële opening met de prins en zijn gevolg zal plaatsvinden."
In een trailer met tent op het plein wordt vervolgens een muzikaal feest met drie dj's gehouden. ,,We hopen jong en oud te verbroederen, door allerlei muziek te draaien", aldus Jan van Gerven. ,,Geen entree, toegangsbandjes of andere dingen, we houden het gewoon laagdrempelig", vult Henk Wessels aan.
De opening is op zaterdag 22 februari vanaf 14.30 uur en start bij de brouwerij in het dorp.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
29
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUM
Bij Piet Theus (1938-2023) ‘kreeg iedereen een luisterend oor en een kans’
VALKENSWAARD - Op cultureel gebied was voor Piet Theus niets te veel. Hij stond vaak mede aan de basis van evenementen. Op 23 maart is Piet Theus op 84-jarige leeftijd rustig ingeslapen.Valkenswaard -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Deze Brabantse burgemeesters zitten er het langst, nu twee nestors stoppen
De twee langstzittende burgemeesters van Brabant stoppen ermee. De sinds 1 september 2003 actieve Hans Gaillard krijgt deze week al een opvolger als burgemeester van Son en Breugel. Paul Verhoeven van Heeze-Leende maakte maandag bekend dat hij volgend jaar na achttien jaar stopt als burgemeester. De 67-jarige heeft er dan drie termijnen van zes jaar opzitten.Valkenswaard -
PREMIUM
Weinig animo voor schoolmaaltijden in Zuidoost-Brabant: ‘Maar we hebben wél een boterhammenbar’
EINDHOVEN/HELMOND - Weinig scholen in Zuidoost-Brabant lijken tot nog toe warm te lopen voor het aanbieden van een gratis ontbijtje of lunch aan kinderen uit arme gezinnen; de door het Rijk gefinancierde schoolmaaltijd. ,,Pubers gaan niet in een hoekje met armoedzaaiers zitten.”Eindhoven
-
Festivalzomer Brabant 2023
Kaart | Dit zijn alle grote Brabantse festivals van de festivalzomer 2023
Een volle zomer is op komst voor festivalliefhebbers. Vanaf april tot en met eind september belooft de Brabantse festivalzomer heel wat moois. Bekijk op deze kaart welke festivals wanneer bij jou in de buurt zijn.Eindhoven -
-
-
PREMIUM
Vragen over gestegen kosten verbouwing Luciakerk in Steensel
STEENSEL - Het plan om het gemeenschapshuis in Steensel te verplaatsen naar de Heilige Luciakerk valt miljoenen duurder uit dan eerder begroot. Dat heeft vragen opgeroepen.Eersel -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?