Waalre heeft weer een ‘eigen’ burgemeester: Marcel Oosterveer geïnstalleerd in Huis van Waalre
WAALRE - Marcel Oosterveer is officieel burgemeester van Waalre. In een bomvolle raadszaal van het Huis van Waalre kreeg hij de voorzittershamer van de gemeenteraad en de ambtsketen overhandigd.
Voordat commissaris van de Koning in Noord-Brabant Ina Adema de eed afnam van Oosterveer, werd het koninklijk besluit voorgelezen door de raadsgriffier. Op 12 november werd dat besluit al ondertekend. Ook hielden plaatsvervangend voorzitter van de gemeenteraad Jo Claessen, Adema, voorzitter van de burgemeesterskring en burgemeester van Heeze-Leende Paul Verhoeven een korte toespraak.
,,Ik voel me heel erg welkom en vooral: ik voel me heel erg thuis”, zei Oosterveer nadat hem de ambtsketting werd omgedaan door Claessen. ,,Ik heb een extra talent: ik kreeg een handicap en daardoor kreeg ik de kans om de informatie die ik hoor, scherper te kunnen waarnemen”, verwees hij naar zijn visuele beperking.
Oosterveer is de eerste kroonbenoemde burgemeester in Waalre sinds het vertrek van Jan Brenninkmeijer eind augustus 2020. Daarna was Jan Boelhouwer waarnemend burgemeester in Waalre.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
Hoe behoud je leden en vrijwilligers met dementie bij een vereniging? Bij SWOVE weten ze het
VELDHOVEN - Verenigingen zouden vrijwilligers en leden met dementie langer kunnen behouden als zij weten hoe ze dementie kunnen herkennen en daarmee om kunnen gaan. Dat zeggen Caroline van der Heijden en Patricia Kohlen van SWOVE. -
PREMIUM
‘Pedofielenjagers’ krijgen weinig sympathie van rechter: ‘Ontzettend misselijke acties’
EINDHOVEN/DEN BOSCH – Pedofielen een lesje leren? Nee, het ging om geld en er was geweld, zegt het OM. Een Eindhovenaar en een Veldhovenaar persten mannen af die in hun val trapten. Online contact, zogenaamd met jonge meiden, kwam slachtoffers duur te staan. -
LIVE | PSV in volle Kuip op jacht naar drie punten in kraker tegen Feyenoord
• Bij PSV kunnen nieuwelingen Hazard en Van Aanholt meteen meedoen. • Feyenoord mist doelman Justin Bijlow (polsbreuk) en linksback Quilindschy Hartman (ziek). • PSV staat op dit moment derde in de eredivisie, Feyenoord is de koploper. Verschil is nu vier punten. -
PREMIUMLimburg
In deze 6 privésauna’s beleef je een rustgevende Valentijnsdag in Limburg
Wil jij je geliefde op Valentijn verrassen met een ontspannend wellness-uitje? Dan helpen wij je op weg met deze zes romantische privésauna’s in Limburg. Van B-Relaxed in Hasselt tot Catlleya Wellness in Houthalen-Helchteren: in deze privésauna’s komen jij en je partner volledig tot rust.
-
Energierekening
Mariëlle woont in een oude boerderij: ‘Als het buiten vriest, kan het in huis 12 graden worden’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mariëlle van der Leest - Kieboom (68) uit Reek, Noord-Brabant. -
-
-
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker. -
PREMIUMVOORBESCHOUWING met video
PSV wil in Rotterdam de competitie weer spannend maken en staat voor deze keuze tussen voetbal en organisatie
PSV staat zondagmiddag voor de opdracht om de eredivisie van dit seizoen bovenin weer spannend te maken, maar de voortekenen zijn voor de ploeg van Ruud van Nistelrooij nou niet enorm gunstig te noemen.