Streep door gratis parkeervergunning bewoners centrum Veenendaal
VEENENDAAL - Bewoners van het Veenendaalse centrum moeten vanaf volgend jaar gaan betalen om hun auto voor de deur te stallen. De gratis parkeervergunning voor de eerste auto verdwijnt, de prijs wordt 45,17 euro per jaar.
Centrumbewoners moesten al betalen voor een tweede of derde auto maar de eerste auto kon nog steeds gratis op straat worden gezet.
Niet meer van deze tijd, liet wethouder Engbert Stroobosscher namens B en W eerder weten. In buurgemeenten als Ede en Wageningen moeten de centrumbewoners er ook voor betalen.
Scheelt een ton op de parkeertekorten
Bovendien helpen de extra inkomsten om de parkeerdruk in het centrum te verminderen en om de tekorten op de parkeerexploitatie tegen te gaan. Veenendaal kwam vorig jaar in totaal een kwart miljoen euro tekort op de parkeerexploitatie.
Het afschaffen van de gratis eerste parkeervergunning levert de gemeente Veenendaal volgens verwachting zo’n 100.000 euro per jaar op.
Nog hoger tarief is raad te gortig
Het had nog wat duurder uit kunnen vallen, want bij de behandeling van de nieuwe parkeertarieven donderdag in de gemeenteraad kwam een voorstel van vier partijen om de parkeervergunning in het centrum de komende jaren flink te verhogen. In het plan van onder andere de ChristenUnie en Lokaal Veenendaal zou die de komende jaren verhoogd worden naar een bedrag van 78 euro in 2023.
Lokaal Veenendaal voerde daarvoor als reden op dat zo’n extra verhoging helpt om de tekorten verder terug te dringen. Maar een meerderheid in de gemeenteraad voelde daar weinig voor.
De vergunningen zullen de komende jaren wel verhoogd worden maar alleen trendmatig.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ruzie over rectificatie: fotograaf eist 14 duizend euro van kunstgroothandel uit Veenendaal
Veenendaal -
Q-Park wil hoe dan ook geld zien na parkeerstunt Veenendaal
VEENENDAAL - Parkeerexploitant Q-Park wil geen water bij de wijn doen in een conflict met de gemeente Veenendaal. De gemeente moet van het bedrijf bijna 170.000 euro betalen als compensatie voor een parkeerstunt. Liefst binnen veertien dagen. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUMColumn
Met GroenLinks en BBB in een coalitie, was in ieder geval de kloof tussen stad en land éven overbrugd
Na elke verkiezing claimen de verliezers dat ze winnaars zijn, en een heel enkele keer roept de winnaar dat ie de verliezer is. Om met die eerste variant te beginnen: in de politiek is verlies altijd winst, omdat de uitslag minder slecht uitpakt dan de peilingen voorspeld hadden, of omdat de partij ondanks fors verlies toch de grootste blijft.Veenendaal -
25
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
PREMIUMmet video
Wageningers klagen over overlast Bevrijdingsfestival: ‘Dit kan en mag niet meer gebeuren’
Wageningen -
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Wageningse Muur is een prooi voor Van Krimpen
De 36ste editie van de Wageningse Muur is gewonnen door Jeroen van Krimpen. Hij bleef Kars Jansman (tweede) en Jardi Christiaan van der Lee (derde) na 80 kilometer net voor.Wageningen