Veenendaal is met Arie Brouwer één Ridder rijker
VEENENDAAL - Veenendaal is één Ridder in de orde van Oranje-Nassau rijker. Dat is Arie Brouwer die de onderscheiding vandaag opgespeld kreeg van burgemeester Kats. Naast één Ridder telt Veenendaal sinds vandaag ook elf nieuwe Leden in de orde van Oranje-Nassau.
In verband met de maatregelen om het coronavirus te bestrijden, was het niet mogelijk om op de gebruikelijke wijze de Koninklijke onderscheidingen uit te reiken. Huisbezoeken op de drempel van de woning was wel mogelijk. Burgemeester Gert-Jan Kats reed met een zeer opvallend versierde bus door de stad om alle decorandi te verrassen.
Ridder in de orde van Oranje-Nassau
Arie Brouwer (62). Fysiotherapeut van het heren waterpolo team en lid van de medische advies commissie bij de Koninklijke Nederlandse Zwembond KNZB, Rotary Club Rhenen/Veenendaal. Fysiotherapeut bij de heren- en dames selectieteams van Volleybalclub VCV.
Lid in orde van Oranje-Nassau
Johan Huibers (65). Vrijwilliger bij de Historische Vereniging Oud Veenendaal, ouderling, bij de Bethelkerk in Veenendaal, bestuurslid van Architectuurcentrum Veenendaal, bedenker, initiator en ambassadeur van de Stichting Gilbert van Schoonbeke Veenendaal,oprichter en lid van het Stadslab Veenendaal.
Henk Korving (74). Bestuurslid bestuurslid en beheerder van de bijenstal en de bijentuin, secretaris-penningmeester van de Bijenmarkt Veenendaal, lid van de thuisfrontcommissie van de Stichting Laleaua, vrijwilliger bij de Stadsakker in Veenendaal.
Anton de Kievid (77). Vrijwilliger en adviseur bij de winkeliersvereniging Scheepjeshof, lid Cliëntenraad en vrijwilliger bij Reinaerde, Vrijwilliger bij de Westerkerk Veenendaal, vrijwilliger bij Club ’95 en stichting Momo,bestuurslid Stichting Nazorg Veenendaal, secretari de Stichting Diensten aan Gehandicapten.
Ad Veenendaal (83). Vrijwilliger bij de Rooms-Katholieke parochie Zalige Titus Brandsma, koster bij de Willibrordkerk en in de Salvatorkerk.
Gerben Stellingwerf (75). Vrijwilliger, bestuurslid Veenendaalse Schaats- en skeelerclub De Greb. Voorzitter van de Volkstuinvereniging Veenendaal, voorzitter Wijkraad West in Veenendaal.
Ab van Merkestijn (84). Bestuurslid en vrijwilliger bij de Motor- en AutoClub, club- en districtsbestuurder, wedstrijdleider en breedtesport-coördinator bij de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, oud- medewerker bij sigarenfabriek in Veenendaal, gids bij het Tabaksteeltmuseum in Amerongen.
Cor van Kleef (67). Voorzitter Tennisvereniging Spitsbergen, vrijwilliger gehandicapten tennis, commissielid Diaconaal Platform.
Ria Kuijer-Beukeboom (74). vrijwilliger Veenendaalse Atletiekvereniging, vrijwilliger Rode Kruis, chauffeur bij de 55plus bus, Zorggroep Charim, vrijwillige De Meent, vrijwilliger Stichting Triathlon Veenendaal, lid van de werkgroep NatuurWerkt bij IVN Veenendaal-Rhenen.
Bert van Geerestein (72). Vrijwilliger voetbalvereniging VRC, penningmeester bij VvE Le Bars Fort, penningmeester Bewonerscommissie De Weverij, penningmeester van de huurdersvereniging van Patrimonium Veenendaal, energiecoach en penningmeester bij Patrimonium Woonstichting.
Jan Langeraar (71). Vrijwilliger, jeugdscheidsrechter en begeleider van jeugdscheidsrechters in opleiding, vrijwilliger, jeugdscheidsrechter en interne scout bij Voetbalvereniging DOVO, vrijwilliger bij de Bethelkerk, vrijwilliger bij het CDA, maatschappelijk begeleider van statushouders bij Vluchtelingenwerk.
Roel Vaandrager (62). Educatief medewerker geweest bij Ouwehands Dierenpark in Rhenen, vrijwilliger bij het internetcafé 55+ bij Veens Welzijn, administratieve hulp aan inwoners zonder netwerk, financieel hulpverlener bij Schuldhulpmaatje, bridgebegeleider actief bij Wijs met de Wijk-Petenbos.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
met video
Indrukwekkend: 10-jarige Martin uit Oekraïne kent nu al het Wilhelmus en zingt uit volle borst op Koningsdag
,,Ik geloof niet dat ik de Markt zo vol heb gezien.” Duizenden Veenendalers waren vanochtend naar het centrum gekomen om mee te zingen met de vele liedjes bij de aubade. Hoogtepunt was de 10-jarige Martin uit Oekraïne die het Wilhelmus zong. -
PREMIUM1
Steun in Den Haag voor aanwijzen Foodvalley als grootschalige woningbouwlocatie
Het zou goed kunnen dat er in de Regio Foodvalley heel wat woningen gaan verrijzen. De lobby om dat voor elkaar te krijgen, slaat aan in Den Haag. Coalitiepartijen CDA, VVD en ChristenUnie zijn bereid om vele miljoenen van het Rijk deze kant op te sturen. Voor zowel huizen als wegen. -
PREMIUM
Nacompetitie GVVV na catastrofaal kwartier: ‘Rode kaart vermoordde alles’
GVVV miste bij Quick Boys het momentum door een catastrofaal verlopen eerste kwartier: 2-0. Een week na directe degradatie te hebben afgewend, is de nacompetitie nu het enig overgebleven scenario om in de tweede divisie te blijven. -
PREMIUM
Sylvia moet halsoverkop haar huis uit omdat dak dreigt in te storten: ‘Er hadden doden kunnen vallen’
VEENENDAAL - Het dak van een aanbouw van winkel Zideris aan het Doctor Slotemaker de Bruïneplein in Veenendaal is zondag deels ingestort. Uit voorzorg zijn drie woningen boven de winkel ontruimd. De bewoners kunnen zondagavond nog niet naar huis.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
Basisdebutant Rocco Robert Shein (18) lijkt een blijvertje voor FC Utrecht
Op het middenveld van FC Utrecht stond vrijdag opeens een 18-jarige Est, Rocco Robert Shein. Hij wordt spoedig definitief vastgelegd. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’
In samenwerking met indebuurt Veenendaal