De culturele voorkeuren van de Veldhovense horecaman Paul Vredenberg: ‘Muziek maken is het mooiste vak ter wereld’
ZomerserieVELDHOVEN - Mensen kennen de in Veldhoven geboren en getogen horecaman Paul Vredenberg (49) als eigenaar van restaurant D’n Burgemister en medeorganisator van Cityfest, of als zanger van Zomaar een bandje.
Op zijn zestiende kreeg Paul Vredenberg zijn eerste horecabaan bij Muziekcentrum Frits Philips en in 1997 begon hij café Malle Pietje aan de Locht. ,,Daar hebben we tien jaar een echt leuke tijd gehad. In de laatste jaren van het café leerde ik mijn vrouw Esther kennen en ontstond Zomaar een bandje. In 2003 begon ik De Vraag In Zeelst. Dat had ik achteraf nooit moeten doen, omdat de horeca in een dip zat. De Vraag ging failliet. Hoewel het bij Malle Pietje nog hartstikke druk was, heb ik dat in 2006 noodgedwongen verkocht om de schulden af te betalen.”
Daarna kon hij weer aan de slag bij het Muziekcentrum en later werd hij eigenaar van D’n Burgemister. Op de menukaart van dat restaurant staat de saté van Puck, als eerbetoon aan en geïnspireerd op een recept van zijn moeder. ,,Mijn ouders staan altijd voor ons klaar en mijn moeder komt altijd even kijken hoe het hier loopt.”
Hij liet vorig jaar in zijn restaurant vrouwen uit de bijstand met diverse culturele achtergronden gebruikmaken van zijn keuken voor het project Culturele Talentkeuken. ,,Eentje is bij mij komen werken en nog twee anderen zijn ook uitgevlogen naar een werkplek, dat vind ik wel heel erg mooi dat we dat samen met de gemeente voor elkaar hebben gekregen. Ik zie ze nog binnenkomen. Ze gaven geen hand en keken naar beneden. Nu roepen ze naar me of tikken me even aan. Daar krijg ik een heel erg warm gevoel van.”
Verdrietig wordt de horecaman van onrecht. ,,Daar kan mijn zoon Vince ook heel slecht tegen. Mijn dochter Jools neemt het ook altijd op voor mensen die het minder hebben. Daar ben ik wel trots op.”
Muziek
,,Ik ben zeker niet de beste zanger, maar probeer altijd de mensen mee te krijgen. Muziek maken is het mooiste vak ter wereld, maar ik ben niet getalenteerd genoeg om daarvoor te kiezen.”
Naast Zomaar heeft hij ook een akoestisch bandje. ,,Muziek kan een mens gewoon midden in de ziel raken. Toen ik thuis zat vanwege een aangezichtsverlamming oefende ik het nummer Kleine jongen van André Hazes. Vince brak in tranen uit toen ik zong ‘als jij dan later groot bent en je vader is er niet meer.’ Sindsdien heeft dat nummer een speciaal plekje in mijn hart. Dat liedje is zo waar als je terugkijkt op je leven wat je leert van je eigen vader en wat je je eigen kind wilt meegeven Toen ik Vince in een spontane actie het podium optrok en het voor hem zong, deed dat wel wat met me.”
,,Ik denk dat mensen mij kennen als een uitbundig, druk sociaal persoon die graag in de belangstelling staat. Maar als mensen mij heel goed zouden kennen, zouden ze weten dat ik het eigenlijk nog meer apprecieer om lekker thuis te zijn en van rust hou. Wij zijn ook niet voor niks in het buitengebied gaan wonen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lange Frans en Baas B weer samen op het podium
Lange Frans en Baas B gaan binnenkort weer samen optreden. Het muziekduo staat op zaterdag 17 juni eenmalig samen op het podium van Kamping Kitsch Club Holland op Landsard in Eindhoven.Eindhoven -
13
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten. -
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
PREMIUM
Anderhalf jaar cel voor verkrachting in Eindhoven
EINDHOVEN – Een 21-jarige man krijgt een gevangenisstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het verkrachten van een vrouw in de Rechtestraat in Eindhoven.Eindhoven
-
PREMIUM
Klap voor imkers door zachte winter: 'Meer dan de helft van mijn bijen is dood’
EINDHOVEN/DEURNE - De zachte winter heeft veel bijen de kop gekost, zo blijkt uit de eerste resultaten van een landelijke enquête door de Bee Foundation. Imkers Ruud Korteling uit Eindhoven en Jan Berkers uit Deurne kunnen erover meepraten. Het is de zoveelste klap voor de diertjes, die het toch al zo moeilijk hebben.Eindhoven -
-
-
PSV'er Saibari doet bij Jong Marokko vertrouwen op met drie goals
Voor PSV'er Ismael Saibari is de interlandperiode een succes geworden. De aanvaller en middenvelder van de Eindhovense club maakte drie goals in zijn interlands. Vorige week scoorde hij al eenmaal en maandag was hij twee keer trefzeker tegen Jong Oezbekistan.Eindhoven -
Voetbalwereld rouwt om overleden Thijs Slegers: ‘Hij is een voorbeeld voor velen’
Het nieuws dat Thijs Slegers maandag is overleden heeft veel losgemaakt. Voetbalclubs, PSV-fans en (oud-)voetballers laten via social media weten enorm bedroefd te zijn door het nieuws.Eindhoven