Belofte ingelost, carbidschieten weer als normaal
VLIJMEN - Het was beloofd en belofte maakt schuld. Dus wordt de belofte nu ook ingelost. Heusden trekt het verbod op carbidschieten rond de jaarwisseling weer in. Formeel moet de gemeenteraad nog akkoord gaan, maar dat lijkt een formaliteit.
Delen per e-mail
Het was immers de wens van de Heusdense politiek om na oud en nieuw zo snel mogelijk terug te gaan naar ‘normaal’. Wat in het geval van carbidschieten betekent dat in Heusden altijd met carbid geschoten mag worden, met uitzondering van oudejaarsdag van twaalf uur ’s nachts tot zes uur ’s avonds.
Heusden koos er afgelopen jaarwisseling voor om carbidschieten die dagen helemaal te verbieden. Dit om te voorkomen dat er wellicht (van elders) mensen op het carbidschieten af zouden komen, aangezien dat in verreweg de meeste andere gemeenten verboden was.
Maar de keuze werd vooral gemaakt omdat sommigen vreesden dat inwoners carbidschieten zouden zien als een mooi alternatief voor het afschieten van vuurwerk, waarvoor een algeheel verbod gold. De angst bestond dat carbidschieten door onervaren mensen zou leiden tot ongelukken en dus tot extra druk op de zorg, die vanwege corona toch al waar was belast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kansrijk of niet, Elshout moet even geduld hebben
ELSHOUT - Eerst het goede nieuws: Heusden ziet zeker de mogelijkheden van de bouw van een multifunctionele accommodatie in Elshout. Maar Kansrijk Elshout moet nog wél even geduld hebben. Tot in elk geval volgend jaar. -
Bijbaan kwijt, studievertraging en kosten: 'Elke maand lastig om mijn studie te betalen'
Van zorgeloos studeren is tijdens de coronacrisis geen sprake. Studenten maken meer studiekosten door opgelopen studievertraging, velen zijn hun bijbaan kwijtgeraakt, ze lenen meer en maken zich daardoor ook zorgen over hun financiële toekomst. -
Snoeien, schoonmaken én uiteindelijk genieten van de natuur
DRUNEN - Oude nestjes eruit halen, struiken snoeien en een notenboom wordt geplant. Leden van de Natuur- en Milieuvereniging Gemeente Heusden werkten zaterdagochtend hard om het drie hectare grote gebied bij Giersbergen voorsjaarklaar te maken. -
Was er eerst nog twijfel, nu is politiek Heusden vooral vóór een verbod op carbidschieten
VLIJMEN - Zijn er nog fanatieke carbidschieters die hun hoop hadden gevestigd op de Heusdense politiek? Dat krijgen zij een minder prettige boodschap: het besluit van burgemeester Van Hees om carbidschieten dit jaar op oudejaarsdag en nieuwjaarsdag te verbieden, krijgt brede steun. ,,Het is nu even niet de tijd om te gaan muggenziften.” -
Verbod op carbidschieten, best. Maar dan toch echt maar voor één jaartje
VLIJMEN - Heusden heeft er nagenoeg unaniem mee ingestemd dat carbidschieten op oudejaarsdag en op nieuwjaarsdag verboden wordt. Maar de meeste partijen voegden er in één adem aan toe, dat wat hen betreft de maatregel zo snel als mogelijk weer wordt teruggedraaid.
-
20
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
Waalwijk peilt mening over wijken: hoe gezond en veilig is je leefomgeving?
WAALWIJK - Wat vinden de Waalwijkers van hun leefomgeving? De gemeente wil de mening van de inwoners horen. Is hun buurt wel veilig, schoon of groen genoeg? Hoe zit het met wandel- en fietsroutes in de wijk, om maar wat vragen op te werpen. -
2
Dit café vraagt extreem bedrag voor een kop koffie: ‘Krijg ik er een ticket naar Rome bij?’
Een café in het Australische Melbourne heeft een bijzonder kopje koffie op de menukaart staan. Vooral de prijs springt in het oog: 198 Australische dollars, omgerekend zo'n 123 euro. Toch zijn er klanten die het kostbare goedje graag willen proberen.