Metal Valley in Drunen alleen voor de metaal? Nee hoor, laat distributiecentrum maar komen
DRUNEN - Een jaar of vijf geleden versoepelde Heusden al de regels voor bedrijven die zich op bedrijventerrein Metal Valley in Drunen zouden willen vestigen. Nu heeft een distributiecentrum z’n oog laten vallen op een stuk grond. Welk bedrijf dat is of wat er vanuit het centrum verspreid gaat worden, is nog niet duidelijk. Maar de aanvraag past binnen de regels.
Heusden ziet eigenlijk het liefst dat Metal Valley in Drunen, het voormalige Lipsterrein, vol komt te staan met bedrijven die iets te maken hebben met de metaalindustrie. Maar de praktijk is dat die amper of geen interesse tonen. ,,Metaalbedrijven kiezen niet snel voor een verhuizing”, aldus wethouder Thom Blankers. Helemaal nieuw is dat niet, want niet voor niets besloot Heusden al in 2014 om de regels aan te passen. Daardoor zouden ook niet-metaal gerelateerde bedrijven zich er mogen vestigen.
Waalwijk en Tilburg blijven wat ons betreft de logistieke hotspots. Maar dan gaat het vooral om bedrijven boven de tien hectares. Hier gaat het om drie
Dat lijkt nu ook te gaan gebeuren. Volgens wethouders Blankers past de aanvraag voor een omgevingsvergunning binnen de regels van het bestemmingsplan. Ook al is door de drie Langstraatgemeenten onderling afgesproken dat distributiecentra vooral naar Waalwijk worden doorgestuurd.
,,Waalwijk en Tilburg zijn de logistieke hotspots en wat ons betreft houden we dat ook zo”, aldus Blankers in reactie op vragen van Kees Musters (Gemeentebelangen) in de informatievergadering Ruimte & Duurzaamheid van deze week. ,,Maar dan gaat het vooral om bedrijven boven de tien hectares. Hier gaat het om drie.”
‘Zware industrie’
Frans van der Lee (Heusden Transparant) pleitte ervoor om voldoende grond over te houden voor bedrijven in de zware metaalsector. Blankers stelde dat daarvoor nog genoeg vierkante meters overblijven, maar dat de vestiging van 'zware industrie’ op Metal Valley wel steeds moeilijker wordt. Dit vanwege de stikstofproblematiek. ,,We zitten in Drunen dichtbij Natura 2000-gebieden.”
De voormalige gieterij van Lips is gekocht door drie bedrijven, verenigd in The Lips Company. De gebouwen zijn inmiddels gesloopt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Sint Antonius wil weg uit de vesting, zorgcentrum laat oog vallen op Oudheusden
HEUSDEN/OUDHEUSDEN – Zorginstelling Sint Antonius wil de vesting Heusden verruilen voor nieuwbouw in Oudheusden. Het gebouw voldoet niet meer aan de eisen en wensen. Opknappen, renoveren en uitbreiden, of nieuwbouw op de huidige plek zijn onhaalbaar.Oudheusden -
PREMIUM
Waar is nog plek voor bedrijven in De Langstraat?
Het is hard gegaan de laatste jaren met de verkoop van bedrijfsgrond in De Langstraat. Met de komst van onder meer bol.com 2, Prologis en de Magna Tyres Group is bedrijventerrein Haven Acht West in Waalwijk helemaal vol. Alle gronden op het terrein langs de snelweg A59 zijn verkocht of in optie uitgegeven. Logistieke bedrijven die zich nu nog willen vestigen in Waalwijk krijgen nul op rekest. -
Risico's en voordelen Metal Valley op bord van Heusden
DRUNEN - De gemeente Heusden en de Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM) stoppen hun samenwerking rond Metal Valley in Drunen. Dat betekent dat Heusden de BOM een eerder geïnvesteerd bedrag van twee miljoen euro terugbetaalt. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
PREMIUM
De Reit heeft met De Reitse Plint weer een wijkcentrum: ‘Het begin van prachtige ontmoetingen’
TILBURG - Het was voor de bewonerscommissie van de Abij- en Torenbuurt een kwestie van de lange adem, maar na jaren ‘bikkelen’ heeft De Reit met De Reitse Plint weer een ontmoetingscentrum. Die ruimte aan de Professor Verbernelaan werd donderdagavond geopend.Tilburg -
PREMIUM
Lipsfabriek Drunen tóch tegen de vlakte
DRUNEN - Het is einde verhaal voor de oude Lips-fabriek in Drunen. De plannen om van de leegstaande gieterij een hip bedrijfsverzamelgebouw te maken, blijken niet haalbaar. De fabriek wordt gesloopt en zal plaats maken voor nieuwbouw.