Winkels in Heusden mogen voor Kerst stuk langer open. Maar niet allemaal
updateVLIJMEN - Goed nieuws voor ondernemers in Heusden. En voor iedereen die er in de aanloop naar Kerst boodschappen wil doen of wil winkelen in de centrumgebieden. De winkels daar mogen de dagen voor Kerst langer open zijn. Bij de gemeente Waalwijk zijn nog geen verzoeken binnengekomen. In Loon op Zand gelden ook ruimere tijden.
Delen per e-mail
Zondag 20 december mogen de betreffende winkels in Heusden twee uur eerder open (vanaf 8.00 uur) en vier uur later dicht (om 22.00 uur). Van maandag 21 tot en met donderdag 24 december geldt de verruiming zelfs tot middernacht, waar de winkels normaal om 22.00 uur dicht moeten.
Beter spreiden, beter afstand houden
De winkels en de consumenten hebben de verruiming te danken aan een verzoek van Albert Heijn. De grootgrutter heeft Heusden gevraagd de week voor Kerst langer open te zijn. Albert Heijn verwacht grote drukte in z'n supermarkten en denkt door extra open te gaan de stroom klanten beter te kunnen spreiden. Door op die manier drukte te voorkomen kan beter afstand worden gehouden, hetgeen bijdraagt een het indammen van de verspreiding van het coronavirus, zo redeneert AH.
Heusden kan die gedachtegang wel volgen, maar stelt vast dat wat Albert Heijn beschrijft ook geldt voor anderen winkels in de levensmiddelenbranche. De gemeente verwacht daarom meer aanvragen, vandaar dat ze iets breder kijkt. Daarbij speelt mee dat eerdere verruimingen van de openingstijden amper hebben geleid tot een toename van het aantal klachten, aldus de gemeente.
‘Nabije omgeving’ is rekbaar begrip
Daarom heeft Heusden nu besloten tot ruimere openingstijden op genoemde dagen. Niet alleen voor supermarkten, maar voor alle winkels in de levensmiddelenbranche. Bovendien geldt het besluit ook voor alle andere winkels ‘in de nabije omgeving’. De bepaling ‘nabije omgeving’ betekent in de praktijk dat in gebieden waar een aantal winkels in de levensmiddelenbranche zit, alle winkels langer open mogen.
‘Nabije omgeving’ is immers een rekbaar begrip. In centrumgebieden als Vlijmen-centrum, Vlijmen-Vliedberg, Drunen en Heusden-vesting zitten bijvoorbeeld kledingzaken, drogisterijen, boekwinkels et cetera altijd wel ‘in de nabije omgeving’ van een supermarkt, bakker of slager.
Niet alle winkels mogen langer open
Heusden kiest niet voor ruimere openingstijden voor álle winkels in de gemeente. Voor zaken waar geen winkel in de levensmiddelenbranche in de buurt zit, gelden de aangepaste regels niet.
Normaal gesproken mogen winkels in Heusden open zijn van 6.00 tot 22.00 uur en op zon- en feestdagen van 10.00 tot 18.00 uur. Overigens maken lang niet alle winkels daar gebruik van.
Ook Loon op Zand biedt winkels in de levensmiddelenbranche de mogelijkheid tussen 18 en 30 december tot middernacht open te gaan. Normaal mag dat tot 22.00 uur. Op 24 december moeten de winkels echter om 19.00 uur sluiten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
VIDEO Samenvatting | Heerenveen sleept punt uit het vuur tegen RKC
-
Kerstbomen in vesting Woudrichem krijgen tweede kans in het bomenhotel
WOUDRICHEM/ANDEL - Het was een fraai gezicht rond de kerstdagen in de vesting Woudrichem. Bij veel woningen stond een veelal rijk en origineel versierd en verlicht kerstboompje voor de deur. Een initiatief vanuit de bewoners om in de toch al donkere coronatijd het stadje wat op te fleuren. -
PREMIUM
Heusdense Sunniva (32) vluchtte voor corona om koraal te redden: ‘Op Curaçao vond ik een nieuw doel in mijn leven’
HEUSDEN - Het leven van de 32-jarige Sunniva Verheij uit Heusden is ingrijpend veranderd toen ze op de vlucht sloeg voor het coronavirus. Ze besloot koraal te gaan kweken op Curaçao. -
Kritiek op plan windmolens zwelt aan: ook politiek in Waalwijk roert zich
WAALWIJK - Het protest tegen de Waalwijkse plannen voor windmolens zwelt aan. Inmiddels is de petitie ‘Geen windmolens dichtbij de bebouwde kom van Waalwijk” ruim 1300 keer ondertekend. Ook de politiek begint zich te roeren. -
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg.
-
PREMIUM
Zo veranderen jouw arbeidsvoorwaarden in 2021
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat we meer dan ooit thuiswerken. Dat heeft óók gevolgen voor ons loonstrookje en de secundaire arbeidsvoorwaarden die werkgevers willen bieden. Wat verandert er in 2021? En wat voor invloed heb je daar als werknemer zelf op? -
Opnieuw autobrand in Veen na korte periode van rust
VEEN - Sinds de jaarwisseling was het betrekkelijk stil in het door brandstichting geteisterde Veen. Zaterdagavond werd echter opnieuw een auto in de fik gezet. -
PREMIUM
Koken & eten Met dit slimme bord krijgen kinderen tussen 4 en 8 jaar makkelijker hun groente binnen
Een grote groenteproducent ontwikkelde een slim bord dat kinderen helpt meer broccoli, erwtjes en witlof te eten. In het bord zijn vijf trucjes verwerkt.