Vlaardingen stopt honderden jongeren in containers op Unilever-terrein
De gemeente Vlaardingen werkt mee aan de plaatsing van 320 tijdelijke containerwoningen voor jongeren op het Unilever-terrein. Als alles meezit, worden ze in het voorjaar in gebruik genomen. Bij de toewijzing van de woningen krijgen Vlaardingers voorrang.
De woningen staan nu nog opgeslagen op het terrein. Bedoeling is dat de containers voor maximaal 10 jaar elders op het terrein worden opgebouwd. De containers vormen straks een bouwwerk van vijf verdiepingen. Projectontwikkelaar Inspire moet nu nog wel de ontheffing aanvragen die de bewoning mogelijk maakt.
Uit de plannen blijkt dat de woningen bestemd zijn voor jongeren tot en met 27 jaar. De huurprijs is nog niet bekend omdat de ontwikkelaar nog moet beslissen of het de woningen kaal, gestoffeerd of gemeubileerd gaat aanbieden. De containers stonden eerder in Amsterdam en werden daar aan studenten verhuurd voor 450 euro per maand. Twintig containerwoningen komen beschikbaar voor begeleid wonen en maximaal 10 voor voormalig dak- en thuislozen.
Huurtermijn
Bewoners moeten een container voor minstens 4 maanden huren, de maximale huurtermijn wordt 2 of 3 jaar. Volgens de ontwikkelaars hebben huurders zo de tijd om een permanente sociale huurwoning of een koophuis te vinden. Afgesproken is dat Vlaardingse starters voorrang krijgen bij de verhuur. Wie minimaal 2 jaar in Vlaardingen woont en tot de doelgroep behoort, kan zich 2 weken eerder inschrijven voor een containerwoning.
Het voormalige Unilever-terrein is eigendom van de Van Adrighem Group uit Brielle. Dat bedrijf gebruikt een derde van het gebied voor offshore-activiteiten. De komende jaren moeten op de rest van het terrein ongeveer 650 woningen, een scholencomplex, multifunctioneel centrum, 120 zorgwoningen en tienduizenden vierkante meters kantoorruimte verrijzen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Véél woningen (inclusief penthouses), een grote school én sportfaciliteiten: zo wordt nieuwste wijk van Vlaardingen
Over een klein jaar komen ze: de eerste bouwvakkers op het oude Unileverterrein. Aan hen de taak Vlaardings nieuwste woonwijk, inclusief scholen en sportfaciliteiten, neer te zetten. Een mega-operatie. ,,Zullen we ooit klaar zijn?” -
Grote namen naar feesten tijdens strandopening Hoek van Holland
Het is op dit moment nog vooral bibberen, maar de eerste artiesten voor de opening van het strandseizoen in Hoek van Holland staan inmiddels op de affiches. Op 18 mei verwelkomt Villa on The Beach onder anderen Broederliefde en La Fuente, bij Beachclub Royal treden Emma Heesters en Donnie op. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Vraagtekens rond dode man (59) in Schiedamse woning, verdachte aangehouden
De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar de dode man (59) die deze week in een Schiedamse woning werd gevonden. Toch is het nog altijd onduidelijk of het slachtoffer daadwerkelijk door iemand is gedood. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”
-
PREMIUM
Wonen in een container? In Vlaardingen moet het binnenkort kunnen
Op het voormalig Unileverterrein kunnen tientallen studenten en starters mogelijk binnen een paar maanden al terecht voor woonruimte. In omgebouwde containers, welteverstaan. -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Nieuwe erfpachtregels in Vlaardingen gaan toch later in
De nieuwe erfpachtregels in Vlaardingen worden uitgesteld en gaan pas op 1 april in. Erfpachters en makelaars vonden de periode tussen het in oktober genomen besluit en ingang op 1 januari erg krap, en vroegen om meer tijd.
In samenwerking met indebuurt Vlaardingen