Hoek van Holland pakt oude traditie weer op: uitzwaaimomentje voor Sinterklaas
Een oude traditie dinsdagavond 6 december in Hoek van Holland. Een dag na pakjesavond is het uitzwaaimoment van Sinterklaas in de Berghaven.
Hoek van Holland zwaait al jarenlang Sinterklaas uit. De kade van de Berghaven staat dan doorgaans vol met kinderen. Dinsdagavond vaart de boot morgen de Nieuwe Waterweg op en dan is het kinderfeest dit jaar weer voorbij.
De kinderen kunnen om half zes verzamelen bij de Hoekse rugbyvereniging The Hookers aan de Rondgang. Vandaaruit vertrekt de stoet om zes uur naar de Berghaven. Om half zeven begint het afscheidsfeest, wordt de motor van de boot nog één keer opgestart en is het zwaaien geblazen.
Drie jaar geleden, een paar maanden voor de uitbraak van corona, was de laatste keer dat Sint en Piet werden uitgezwaaid in Hoek van Holland. Tamara Jennings van De Hoekse Sint verwacht dat er dinsdag rond de tweeduizend mensen staan. ,,Bij de intocht stonden er tussen de 4000 en 5000 mensen. Bij de uittocht stonden er altijd zo’n tweeduizend. We hopen en gaan er ook van uit dat dat weer zo is”, zegt Jennings.
In de Berghaven zorgt een dj voor een muzikaal afscheid. Als de sint wegvaart, gaat dat gepaard met een lasershow.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Leden Lionsclub Maassluis aan de slag als Taalmaatje: ‘Leuk om in de praktijk iets voor samenleving te doen’
Zes leden van de Lionsclub Maassluis gaan aan de slag als Taalmaatje bij Bibliotheek de Plataan. Zij gaan de komende maanden stadsgenoten de Nederlandse taal leren, helpen en wegwijs maken in Maassluis. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Jongens proberen Rotterdammer (15) te beroven bij metrostation in Maassluis
Drie jongens probeerden donderdagavond een jongen (15) van zijn spullen te beroven bij metrostation Maassluis Centrum. Hierbij werd ook een mes gebruikt. -
Met video12
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs.
-
Zondagochtend
Dit zijn onze meest bijzondere verhalen van de afgelopen week
Heerlijk, weekend! Het is zondag, dus tijd om even bij te komen en rustig te genieten van de mooiste verhalen. Speciaal voor jou hebben we ze op een rijtje gezet. Pak er gerust een kopje koffie (en wat lekkers) bij, want wij denken dat jij deze verhalen écht even moet lezen. -
-
-
Sinterklaascomité is discussie over Zwarte Piet spuugzat: ‘Wij kunnen het niet meer goed doen’
Het Hoekse sinterklaascomité is de eindeloze discussie over Zwarte Piet zat en stapt op. Vorige zomer startte het comité nog een crowdfunding om in Hoek van Holland ‘traditionele pieten’ te behouden, nadat de subsidie van de gemeente Rotterdam op de tocht kwam te staan. -
Sinterklaas laat zijn gezicht op intochtdag in de hele regio zien
Op de dag van de landelijke sinterklaasintocht, 12 november, komt de goedheiligman ook aan in deze regio. Zowel in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis als Hoek van Holland is er die dag een intocht met bijbehorend (feest)programma.
In samenwerking met indebuurt Vlaardingen