Lachen, gieren en brullen op de fiets met een cocktail in Maassluis
Op de fiets door Maassluis en tussendoor ook nog genieten van optredens van stand up comedians. Dat is in het kort Schater aan het water, zaterdag in Maassluis. Beginpunt is Theater Koningshof.
Het culturele fietstochtje duurt al gauw een uurtje of vier. Het theater raadt aan om een lunchpakketje mee te nemen en mocht het nodig zijn een poncho en een warme trui. Bij het theater is een plattegrond van de route te verkrijgen. Daar wacht ook pianist en cabaretier Kai Bodewitz. Op 19 april 2018 maakte de in 2000 geboren cabaretier zijn debuut in Eindhoven.
Bij Wilgenrijk staat Dorine Wiersma paraat. Zij is volgens het theater voor veel mensen ‘dat mens met die grote bek, dat fantastisch gitaar speelt’. Na Wilgenrijk is het doortrappen naar het Douanehuisje. Daar aan het water worden de bezoekers getrakteerd op een voorstelling van Klaas Prins. Hij is ontwapenend, muzikaal en verhalend, maar blijft altijd onvoorspelbaar.
Allerbeste cocktails
De volgende tussenstop is Café Pulp. Daar staat cabaretier Arjan Kleton klaar. Kleton is cabaretier, maar maakt ook de allerbeste cocktails. Lachen, gieren, brullen met een drankje dus. Het laatste optreden is bij Keytoe aan de Vliet, met een optreden van Adam Fields.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Samen slapen met je baby of kind: ‘Als je zoon van 16 verdrietig is, waarom niet?’
Veel ouders doen het: met hun baby in bed slapen. Uit gewoonte, voor de gezelligheid en vooral ook uit gemak. Toch wordt het afgeraden door de JGZ, VeiligheidNL en internationale organisaties. Pedagoog Philippe Noens geeft zijn professionele mening: ,,Er bestaat geen hard, wetenschappelijk bewijs tégen, noch vóór samen slapen.” -
Historische stap voor Schiedam met allereerste wethouder van Denk
Dogukan Ergin wordt de allereerste wethouder van Denk in Schiedam. De partij gaat de komende jaren samen met VVD, D66, PvdA en Progressief Schiedam de stad besturen. Vrijdagmiddag kwam er na weken onderhandelen witte rook vanaf het Stadserf. -
WhatsApp wil laten verbergen of je online bent
Een nieuwe functie in WhatsApp moet het mogelijk maken je online status te verbergen, zodat vrienden niet kunnen zien of je de app open hebt staan. -
PREMIUM
Het roer moet om in ouderenzorg: ‘Technologie is handig, maar echte aandacht is het belangrijkst’
Vaker beeldbellen in plaats van een huisbezoek en sensoren in luiers om te kijken of iemand verschoond moet worden. Dat zijn een paar plannen om de ouderenzorg draaiende te houden. Maar bij instellingen in de Rotterdamse regio klinken de reacties niet onverdeeld positief. ,,Het gaat juist om aandacht voor mensen.’’ -
PREMIUM
Stop met grasmaaien alsof het een golfbaan is, zegt Dennis: ‘We moeten weer leren leven met de natuur’
Geen strakgemaaide grasveldjes, heggen in plaats van schuttingen en wormenpoep als compost: een greep uit de tips van groenbeheerder Dennis Vermaas (43). Het is zijn missie om tuinen en terreinen zo ecologisch mogelijk te onderhouden. ,,We moeten af van het golfbanensyndroom.”
-
PREMIUM
Koning opent tussen boerenprotesten nieuw gebouw van agrarisch bedrijf: ‘Wel een dubbel gevoel’
Terwijl boerenprotesten het nieuws beheersen, is de vernieuwde campus van het agrarische familiebedrijf Lely in Maassluis vandaag door koning Willem-Alexander geopend. CEO André van Troost spreekt van een dubbel gevoel: ,,We hebben geprobeerd het zo min mogelijk een feestje te laten zijn maar juist een boodschap over te brengen.” -
Waarom zoenen gezond is: ‘Bij een zoen gaan 1 miljard bacteriën van de ene naar de andere mond’
Vandaag is het Wereld Kusdag. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink schreef het boek Kusje erop, de waarheid achter 70 gezondheidsmythes. Wat is er waar van: ‘zoen in het rond, dan word je gezond?’ -
Snuffelen tussen oude affiches, foto's en kranten uit de Tweede Wereldoorlog in Theater Koningshof
Documentatiegroep ‘40-’45, de landelijke vereniging en kenniscentrum op het gebied van de Tweede Wereldoorlog komt naar Maassluis. In theater Koningshof organiseren zij op 2 juli een boeken- en documentatiemarkt met originele kranten, affiches, foto's en boeken.
In samenwerking met indebuurt Vlaardingen