Spoeling van honingdistillaat blijkt krachtvoer voor koeien die hebben gekalfd
Het Schiedamse Serious Bee Distillers gaat voortaan samenwerken met de Floating Farm in Rotterdam. De drijvende boerderij krijgt de spoeling van het bedrijf dat van honing distillaten maakt. Die spoeling dient als krachtvoer voor koeien die net hebben gekalfd.
Alwine van Winsen van Serious Bee Distillers is heel blij met de overeenkomst. ,,Dit is voor ons een manier om ons afval circulair en duurzaam in te zetten”, vertelt ze trots. Spoeling is een restproduct dat bij de bereiding van moutwijn en jenever ontstaat. Het is de vloeibare massa die na de eerste distillatie in de ketel achterblijft.
De Floating Farm verwacht deze week al twee kalfjes, vanaf september is het iedere maand raak. Van Winsen: ,,Qua planning komt onze samenwerking nu dus heel goed uit. We hopen dat de ‘moeders’ snel zullen aansterken met onze spoeling als voer.”
Stookketel
Serious Bee Distillers timmert enorm aan de weg. De onderneming die is gevestigd in het voormalige ONS-gebouw in Schiedam schafte onlangs haar eigen stookketel aan en experimenteerde er tijdens de coronacrisis flink op los. Later dit jaar willen zij de grote sprong maken met hun Clutius & Clusius finest mead brandy, een zuiver distillaat op basis van bijenhoning waarmee ze zich ook inzetten voor het behoud van de gezonde bij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM22
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
-
PREMIUMMet video2
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
Nieuwe stadsdichter schrijft raamgedicht over belangrijke rol van de Bibliotheek Maassluis
Stadsdichter Marleen Opschoor heeft speciaal voor de Bibliotheek Maassluis een raamgedicht geschreven. Het gedicht over de brede functie van de bibliotheek komt vlak naast de ingang te hangen. Aanstaande vrijdag vindt de onthulling plaats. -
PREMIUM
Ouderen met dementie krijgen thuis op voormalig sportpark Vijfsluizen, waar nieuwe woonwijk verrijst
In het hart van de toekomstige nieuwe woonwijk op het voormalige sportpark Vijfsluizen in Vlaardingen vestigt zich een zorginstelling voor ouderen met dementie. De particuliere zorgorganisatie Rosorum biedt er ruimte aan 36 senioren. -
PREMIUM
Sjoemelen met donaties werd als ‘normaal’ gezien: ‘De kerk krijgt geld, maar islamitische instellingen niet’
Als de belastingaangifte weer ingevuld moest worden, stonden er soms hele groepen collega's en vrienden in de rij voor de Islamitische Universiteit van Europa in Rotterdam. Daar werd jarenlang gestrooid met valse donatiebewijzen, waardoor particulieren veel geld terugkregen van de Belastingdienst. In totaal ging het om miljoenen euro’s. ,,Ik kreeg te horen dat dit als normaal werd gezien.”
-
indebuurt.nl
Coen is eigenaar van de nieuwste platenzaak in Schiedam: 'Ik richt me op elektronische muziek'
-
-
-
PREMIUM
Plantjes die zwemwater schoonhouden, in plaats van chloor: opnieuw lobby voor een ecologisch buitenbad
Geen prikkende ogen door chloor in het zwemwater en je na het zwemmen niet zo vies voelen dat je zo snel mogelijk wil douchen. Het zijn de voordelen van een ecologisch buitenzwembad en daarvoor zijn in Vlaardingen serieuze plannen. ,,Het is gewoon zonde als je dit nu niet doet.” -
PREMIUM6
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.”