Bouwbedrijf zoekt relschoppers en gaat viral: ‘Je mag zoveel stenen gooien als je wil’
Op veel plekken zijn relschoppers niet welkom, maar bij het bouwbedrijf van Wesley van den Broek (31) wel. Hij plaatste als grap een oproep op Facebook. Deze gaat inmiddels viral: ,,Voor alle relschoppers, je mag bij ons zoveel stenen gooien als je wil. Hoe sneller, hoe beter.”
Delen per e-mail
De beelden van stenen gooiende relschoppers waren de afgelopen week overal te zien. Wesley van den Broek (31) van bouwbedrijf Van den Broek Infra uit Prinsenbreek zag de filmpjes ook. ,,Ik dacht: ‘Jongens waar zijn jullie mee bezig’. Als ze zo graag stenen willen gooien, kom dan maar eens bij mij werken. Dan kunnen ze de hele dag stenen gooien. Als ze dat doen, hebben ze 's avonds de puf niet meer om naar buiten te gaan.”
Met dat idee in zijn achterhoofd bedacht de eigenaar van het bouwbedrijf een oproep op Facebook, die hij door zijn vrouw netjes liet opschrijven. Hij kon nog wel een paar goede stratenmakers gebruiken. In een lijstje somt hij de voordelen op: ,,Je mag overdag zoveel stenen gooien als je wil. Hoe sneller, hoe beter. Je krijgt werkhandschoenen, dan krijg je niet zo snel zere handen. De stenen hoef je niet met je handen uit de grond te breken, daar heb ik machines voor.”
Het bericht viel in de smaak: op Facebook werd het al meer dan 2600 keer gedeeld en geliked en zijn ‘vacature’ leverde hem ruim 400 reacties op. Of daar ook potentiële stratenmakers tussen zitten? ,,Ik heb een aantal serieuze reacties binnen. Er vroeg zelfs een ex-gedetineerde of hij kans maakte om aangenomen te worden. Alles en iedereen is welkom: fouten maken is menselijk.”
Na een dag werken ben je zo moe dat je na de avondklok niet eens meer naar buiten wil
Aan het reageren op alle lovende reacties en duimpjes omhoog had Wesley donderdag een dagtaak. ,,Aan werken kom ik niet toe. Dat geeft niet, want het regent. De reacties die ik krijg zijn geniaal. Iemand noemde het zelfs de advertentie van het jaar.”
Geïnteresseerden in een baan als 'stenengooier’ zijn vrij om contact op te nemen met het bouwbedrijf. ,,Het mooie is dat je gewoon geld verdient, in plaats van dat je het uitgeeft aan boetes. En na een dag werken ben je zo moe dat je na de avondklok niet eens meer naar buiten wil. Een win-win situatie!”
Bekijk alle video’s op het gebied van werk:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Deze sauna-eigenaar verkocht ouderlijk huis om de salarissen van zijn personeel te kunnen betalen
De coronacrisis stelt ondernemers soms voor onmogelijke keuzes. Freek Naaktgeboren, eigenaar van Thermen Binnenmaas in het Zuid-Hollandse ’s-Gravendeel, heeft zijn ouderlijk huis verkocht om de salarissen van zijn personeel te kunnen betalen. ,,Je ligt in drijfzand, je verzuipt en er is niemand die een reddingsboei toewerpt.’’ -
Help het mkb herstellen, zegt ONL-voorzitter: ‘Ze eten nu hun pensioenpotje op’
Hans Biesheuvel, voorzitter van ondernemersorganisatie ONL, vindt dat er meer oog moet zijn voor problemen in het mkb. ,,Zorg dat bedrijven straks kunnen rekenen op coulance bij het wegwerken van schulden.’’ -
Zo houdt je menstruatie je niet meer tegen op je werk
Het werkritme van negen tot vijf, vijf dagen per week, past dat eigenlijk wel bij ons natuurlijke ritme? Volgens deze twee experts zijn we productiever als we beter leren luisteren naar onze persoonlijke cyclus. De menstruatiecyclus, bijvoorbeeld. -
UWV: Coronacrisis kost Nederland in twee jaar tijd 189.000 banen
Door de coronacrisis verdwijnen er in Nederland in een periode van twee jaar waarschijnlijk zo’n 189.000 banen. Volgens berekeningen van uitkeringsinstantie UWV is vooral bij uitzendbureaus, in de horeca en in de industrie een grote afname van de werkgelegenheid te verwachten. -
energierekening
Johan (72): ‘Ik stook het nooit boven de 18 graden in huis, zo ben ik opgevoed’
Hoeveel geld besteed je aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten in de hand te houden? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Johan de Boer (72) uit Hegelsom.
-
Steffan (34): ‘Ik zou het dubbele kunnen verdienen’
Hoeveel verdien je? Dat vragen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Steffan (34) werkt 26,5 uur per week als communicatiemedewerker voor een kunstinstelling. -
PREMIUM
Meiden die rijden staan opeens in de belangstelling: ‘Dit is meer dan een mannenwereld’
Het zijn de koninginnen van de weg, echte kilometervreters. Steeds meer vrouwen sturen met enorme vrachtwagencombinaties over de weg. Wekelijks zijn hun avonturen te zien in het populaire televisie-programma ‘Meiden die Rijden’. Vier vrachtwagenchauffeurs over hun keuze voor het vak, flauwe grappen en het ‘truckersbestaan’. -
Salaris
Santousha: ‘Ik ben niet zozeer bezig met meer verdienen, maar met minder doen’
Hoeveel verdien je? Dat vragen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Santousha (33) werkt sinds drie jaar voor zichzelf als online marketeer. Ze werkt tussen de twintig en dertig uur.