Lidl pakt intern e-mailen aan: 's avonds en in weekend komen mails niet aan
PollVanaf 1 september gaat er een nieuwe regel in voor de werknemers van supermarktketen Lidl België en Luxemburg: tussen 18.00 en 07.00 uur zullen geen e-mails binnenkomen bij collega's. Dat schrijft de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws.
Lidl Nederland geeft desgevraagd aan dat ze het 'een mooi initiatief vinden'. Maar: 'Op dit moment zijn er geen plannen om het hier door te voeren, we onderzoeken met interesse de mogelijkheden'.
Een interne e-mail die na 18 uur wordt verstuurd, zal pas om 07.00 uur aankomen. Ook de e-mails die in de weekend verstuurd worden door Lidl-medewerkers in België en Luxemburg, belanden pas maandagochtend in de mailbox van collega's. Lidl wil zo medewerkers de kans geven ,,om hun hoofd volledig leeg te maken”, zegt woordvoerster Isabelle Colbrandt.
Lidl-medewerkers die ’s avonds nog een e-mail sturen naar een collega, zullen dus moeten wachten op een antwoord. ,,We voeren deze pauze voor het interne e-mailverkeer in om de privétijd van de werknemers nog meer te respecteren en zo een goede work-life balance te bevorderen. Wie wil, kan nog altijd e-mails sturen, maar zet daarbij niemand onbewust onder druk om na de kantooruren nog met het werk bezig te zijn”, legt Colbrandt uit.
Stress
Volgens experts is de nieuwe regel een goede zaak, want die constante bereikbaarheid maakt dat mensen nooit volledig tot rust kunnen komen. Pobos, het Vlaamse adviescentrum gespecialiseerd in burn-out en trauma’s, vindt die onbereikbaarheid ,,essentieel om mentaal tot rust te komen”. ,,Het fenomeen van mailen na de werkuren kan een belangrijke oorzaak van verhoogde stress zijn, wat kan leiden tot burn-out. Je geest moet de tijd krijgen om te herstellen en te recupereren na een dag vol prikkels”, zegt Anouck Heulot, psychologe bij Pobos.
Mails van buitenaf zullen wel nog steeds meteen aankomen en ook voor bepaalde afdelingen en functies - zoals de klantendienst, woordvoerders en de bestellers en ontvangers in distributiecentra - is een uitzondering gemaakt.
Poll
's Avonds en in het weekend geen interne e-mails: een goed idee?
-
Ja, absoluut. Zo kan ik ook even tot rust komen (88%)
-
Nee, ik wil mijn collega's altijd kunnen bereiken en zelf bereikbaar zijn (12%)
Lees de beste artikelen op het gebied van werk en carrière via onze wekelijkse nieuwsbrief!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
Effect lompe werkmails ook thuis te merken
Een lompe werkmail krijgen is niet alleen irritant, maar ook nog eens slecht voor de verhoudingen thuis. Werknemers nemen de negativiteit van dit soort berichten mee naar huis en belasten er ook hun partner mee, zo blijkt uit onderzoek. -
Deze ondernemer schafte al het interne e-mailverkeer af
Ondernemer René Sielhorst schafte het interne e-mailverkeer af na het zoveelste epistel van een collega een deur verder. ,,Zodra je een reactie verwacht, is het beter om te bellen, naar elkaar toe lopen of te wachten tot de vergadering." -
CNV: Zieke werknemer voelt steeds meer druk van de baas
Een kwart van de Nederlandse werknemers voelt zich door de werkgever steeds meer onder druk gezet om snel weer te komen werken bij ziekte. De helft van de werknemers vindt het, vanwege de personeelskrapte, lastig om zich ziek te melden. -
Energierekening
Mariëlle woont in een oude boerderij: ‘Als het buiten vriest, kan het in huis 12 graden worden’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mariëlle van der Leest - Kieboom (68) uit Reek, Noord-Brabant.
-
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker. -
-
-
Emoticons in zakenmails, doen of niet?
'Ha Pieter, wil jij dit rapport even lezen voor ik 'm opstuur? Thanks :)' Emoticons en emoji zijn niet meer weg te denken uit onze dagelijkse communicatie. Ook op de werkvloer raken ze in zwang. Maar is dat wel zo handig? -
PREMIUM
Leven van Joost volledig in het teken van tulpen: hij kweekt er 125 miljoen per jaar
Hij is Mister Tulp himself. Joost Wesselman (52) uit Roelofarendsveen kweekt miljoenen tulpen, heeft een tulpenwebshop en is medeorganisator van Nationale Tulpendag. Het seizoen wordt zaterdag geopend met een oudhollands tulpenfeest: Typical Dutch!