Snel een bammetje achter je bureau? Dit zijn de voordelen van een ‘echte’ lunch
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: de kantoorlunch.
In de tijd dat ik als docent aan de universiteit werkte was er altijd haast. Ons kantoor was een komen en gaan van docenten, overal lagen studieboeken en lesplannen en er was elke dag wel ergens een noodgeval. Maar voor één moment werd er steevast tijd gemaakt: de gezamenlijke lunch. Druk of niet, tussen half één en één gingen de paperassen van tafel, verschenen er boterhammen of salades uit tassen en deelden we anekdotes, sores of flauwe grappen. Het maakte de lunch tot een van mijn favoriete momenten van de dag.
Vervlogen tijden
De kantoorlunch lijkt inmiddels iets uit vervlogen tijden. De kantoorlunch stond al langer op uitsterven, maar lijkt sinds corona helemaal verdwenen. Bij wijze van lunch proppen we steeds vaker snel iets te eten naar binnen tijdens het checken van de mail of het bijwonen van een vergadering. We zijn ‘druk, druk!’ en de lunch wordt dan al snel een soort lastige onderbreking. Er moet wat brandstof in de machine, en het liefst zo makkelijk en snel mogelijk. Zelfs in Frankrijk, waar het uur uitgebreid lunchen vroeger heilig was, is het gezamenlijke middagmaal op zijn retour.
Dat is zonde. De lunch kan namelijk zoveel meer zijn dan een exercitie in het zo efficiënt mogelijk verwerken van calorieën. Het is een moment om je gedachten te ordenen, je scherm-ogen rust te geven en rustig adem te halen. Samen met je collega’s lunchen zorgt voor saamhorigheid, begrip en samenwerking. Mogelijke problemen worden sneller gesignaleerd. Het is ook goed voor de onderlinge band: een ogenblik om elkaar te zien als méér dan kantoorgenoten.
De lunch kan zoveel meer zijn dan een exercitie in het zo efficiënt mogelijk verwerken van calorieën
Zo’n gezamenlijke lunch kan overigens ook gewoon in coronatijd: halfuurtje of uurtje blokken in de agenda, lunch erbij, webcam aan of desnoods alleen het geluid. Tussen het kauwen door praten over wat er lukt en wat niet, of gewoon sterke verhalen vertellen over je leven. Neem de gelegenheid om het eens even niét over werk te hebben. Het is dan wel weer voor een scherm, maar het is beter dan niets.
Best gezellig
Heb je (zoals ik) géén directe collega’s om je heen, dan kun je alsnog iets maken van je lunch. Zo stel ik me tot doel om komende tijd minstens één thuiswerkdag uitgebreid te lunchen. Even respijt van mijn scherm. Salade of luxe broodje. Een kopje koffie van dat leuke tentje erbij - of een soep van het restaurant in de buurt - het liefst met mijn neus in de zon. Lunchen kan best gezellig zijn, ook al doe je het alleen.
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert. Hij schreef hierover de boeken Fokking druk (2018), Werken met millennials (2019) en Werk kan ook uit (2020).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Saaie boel op de netwerkborrel? Zo breek je het ijs
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een sprankelend gesprek. -
Geldflaters
Bella las voorwaarden van haar keuzebudget niet goed: ‘Ik moest 1400 euro vakantiegeld bijleggen’
Iedereen maakt weleens een fout waar kleine of soms grote financiële gevolgen aan kleven. In deze reeks vertellen mensen over hun monetaire misstap. Deze week Bella de Wit (27), die 1400 euro aan vakantiegeld moest bijleggen omdat zij de voorwaarden voor haar elektrische fiets niet goed doorlas. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.
-
Waarom je eens je tanden zou moeten poetsen terwijl je op één been staat
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: hersengymnastiek -
‘De rek is eruit? Mensen zijn toch geen elastiekjes’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: de rek is eruit. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen.