Meszwaaier in Naaldwijk is 28-jarige man uit Syrië
VideoDe man die met een mes zwaaide gisteren in Naaldwijk, is een 28-jarige man uit Syrië. Hij heeft een woonadres in Zweden en was op bezoek bij familie in Nederland.
Dat laat het Openbaar Ministerie weten. Momenteel doet de politie onder leiding van het OM onderzoek naar het incident, waarbij de man met een mes over straat liep en naar omstanders schreeuwde. Toen hij werd aangehouden, heeft de politie hem neergeschoten. Ook dat wordt onderzocht.
De eerste melding over de man, die in verwarde toestand op straat zou lopen met een mes, werd gedaan door zijn familie. Die probeerden hem te kalmeren en waren bang dat hij zichzelf of anderen iets aan zou doen.
De man is na de aanhouding gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Hij is buiten levensgevaar en zal op later moment verhoord worden, laat het OM weten. Hij ligt nog in het ziekenhuis. Hij is aangehouden voor bedreiging.
Van de aanhouding, waarbij de politie op de 28-jarige Syriër schoot, werden beelden gemaakt door omstanders, die snel het internet over gingen. De 17-jarige Aad uit Monster zag het incident voor zijn neus gebeuren. ,,We hoorden geschreeuw dat 'ie zijn wapen moest laten vallen, maar dat wilde hij niet doen. Opeens stond 'ie met een mes te zwaaien. Hij ging wel op z'n knieën zitten, maar hij wilde nog steeds dat wapen niet laten vallen. Toen ging 'ie wéér staan en er wéér mee zwaaien, waarna hij werd gegrepen door een politiehond'', vertelde hij aan het AD.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Erop of eronder voor zwembad De Waterman: ‘We kunnen niet álles doen en moeten keuzes maken’
Zwemmen in zwembad De Waterman aan de Dorpskade in Wateringen wordt komende zomer sowieso niks, want het bad blijft in afwachting van een grote opknapbeurt dicht. Maar gaat het in de zomer van 2024 wél weer open of is het einde verhaal voor het openluchtbad? Volgende maand valt het verlossende woord. Of de bijl. -
PREMIUMVoetbalvader
Op het voetbalveld zijn meiden geen dames, jongens noem je ook geen heren
Pieter de Leeuw is schrijver en bovenal vader van Marijn (17) en Anne (15). In de rubriek Voetbalvader schrijft hij over wat hij langs de velden ziet bij de teams van zijn kinderen. Deze week over trainers die het woord ‘dames’ gebruiken op het voetbalveld. -
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven? -
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft? -
Zes jongeren van rivaliserende jeugdgroepen opgepakt, wapens aangetroffen bij doorzoekingen
De politie heeft zes jongeren tussen de 18 en 23 jaar aangehouden in het onderzoek naar gewelddadige rivaliserende jeugdgroepen in Den Haag. Bij doorzoekingen in woningen zijn onder meer wapens, verdovende middelen en gestolen goederen aangetroffen.
-
PREMIUM
Fortuna leeft toe naar toptoernooi: ‘We willen in onze eigen hal de Champions League winnen’
De korfballiefhebbers uit de regio hebben iets om haar uit te kijken. Volgend weekend vindt in Delft namelijk de eerste editie van de IKF Korfball Champions League Finals plaats. En Fortuna/Delta Logistiek is als gastheer misschien wel de te kloppen ploeg. -
-
-
PREMIUMPlaats Delict
Vier jaar na grote brand ontploft er een bom in de Passage
Op 21 oktober 1994 klinkt er rond half drie ’s middags een harde klap in de Haagse Passage. In de rotonde van de winkelgalerij is een bom ontploft die in een prullenbak aan de pui was verstopt. De chaos en paniek zijn enorm. De politie is snel ter plaatse, maar kan niemand aanhouden. Zeven mensen raken lichtgewond bij de aanslag. -
Deze auto's gaan het vaakst meer dan 300.000 kilometer mee
Automobilisten die een hekel hebben aan inruilen doen er goed aan om een auto te kopen die in één van de lijstjes hieronder staat. Het zijn nagenoeg onverwoestbare modellen met motoren die een eeuwig leven lijken te hebben.