Raad van State veegt alle bezwaren tegen komst Bauhaus van tafel
De bouw- en tuinmarkt Bauhaus mag definitief komen in de Harnaschpolder in Den Hoorn. Dat heeft de Raad van State vandaag bepaald. De bezwaren van een andere bouwmarkt en omwonenden zijn ongegrond verklaard.
Een andere bouwmarkt in de regio en omwonenden van het terrein in de Harnaschpolder waren tegen de afgegeven omgevingsvergunning in hoger beroep gegaan bij de Raad van State . De rechtbank in Den Haag had eerder al uitspraak gedaan in de zaak. Die oordeelde dat in de vergunning had moeten staan dat er geen werkzaamheden mochten plaatsvinden tijdens het broedseizoen.
De bezwaarmakers vonden dat de rechtbank niet ver genoeg was gegaan en dienden inhoudelijke bezwaren in. Zij vinden dat de brandveiligheidseisen voor de nieuwe bouwmarkt niet voldoende zijn. En dat er niet genoeg rekening is gehouden met het broedseizoen.
Volgens de Raad van State wegen de inhoudelijke bezwaren niet zwaar genoeg en daarom heeft de hoogste rechter het hoger beroep ongegrond verklaard. De locatie van Bauhaus kan dus definitief komen in Den Hoorn.
Een woordvoerder van het bouw- en tuincentrum laat weten dat het bedrijf zo snel mogelijk gaat beginnen met de bouw. ,,De locatie zal er dan binnen een jaar staan."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Blinddate in een Haags museum of theater? Met Valentijnsdag kan het
Vier Haagse culturele instellingen openen op Valentijnsdag hun deuren voor een romantische én culturele avond voor twintig koppels. Het programma is nog niet bekend, maar bevat sowieso een diner en een kijkje bij locaties in het Museumkwartier. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Politiehelikopter zoekt naar vermiste Jim (26) boven Delftse Hout
-
Minderjarige verdachten van dodelijke steekpartij Den Haag blijven in de cel
De drie minderjarige verdachten van de dodelijke steekpartij in Den Haag afgelopen vrijdag, blijven langer in de cel. De rechter-commissaris van de rechtbank in Den Haag heeft het voorarrest met veertien dagen verlengd. Bij de steekpartij kwam een 39-jarige man om het leven.
-
Met video14
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
-
-
Agent raakt gewond aan vinger bij schietoefening in Den Haag
Bij een oefening van de politie aan de Katschiplaan in Den Haag is dinsdagochtend een agent gewond geraakt toen hij met een dienstwapen zijn eigen vinger raakte. -
PODCAST
Hoe een moeder pillen fijnstampte, in een drankje gooide en dat aan haar zoontje (10) gaf
Op een avond in een vakantiehuisje schrijft een 46-jarige moeder een afscheidsbrief. Ze drukt vervolgens tientallen pillen uit de strips en doet ze in twee drankjes. Eentje geeft ze aan haar zoontje van 10, de andere drinkt ze zelf op. Als hij het drankje opdrinkt gaan ze de volgende dag naar Starbucks, belooft ze. Maar dát zal nooit gebeuren.