Tumor uit mond 17 weken oude foetus verwijderd
Chirurgen zijn er in geslaagd een tumor uit de mond van een foetus van 17 weken oud te verwijderen. Het is voor het eerst dat deze procedure is toegepast. Vijf maanden na de baanbrekende operatie, die in 2010 werd uitgevoerd, werd baby Leyna geboren.
Delen per e-mail
Het verhaal is vandaag naar buiten gebracht door de American Journal of Obstetrie en Gynaecologie.
Haar moeder, Tammy Gonzalez, zei dat ze tijdens de 17-weken-scan een bubbel uit de mond van van haar dochter zag komen, meldt de BBC. Volgens doktoren ging het om een zeer zeldzame tumor genaamd orale teratoom en was er weinig kans dat het meisje het zou overleven.
De doktoren van het Jackson Memorial ziekenhuis in Florida vertelden dat de tumor zo zeldzaam was, dat het slechts een keer eerder in de afgelopen twintig jaar in het ziekenhuis was voorgekomen. 'Voor zover wij weten is dit de eerste succesvolle behandeling van een orale teratoom in de baarmoeder', aldus de chirurgen.
Tijdens de operatie was Gonzalez plaatselijk verdoofd en werd een naald door de beschermende vruchtzak die om de baby heen zit, gestoken. Vervolgens werd met een laser de tumor uit de lippen van baby Leyna gesneden. De operatie duurde iets langer dan een uur.
'Toen ze eindelijk de tumor hadden weggesneden en ik het weg zag drijven op het beeldscherm, voelde het alsof een enorm gewicht van mijn schouders werd afgenomen. Ik kon eindelijk haar gezicht zien', vertelt Gonzalez. Leyna heeft alleen nog een klein litteken op haar mond.
Leyna Mykaella Gonzalez werd geboren in oktober 2010 en is gezond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Surinamers redden tuinders in het Westland: ‘Alsof ik weer even in de Amazone ben’
Toen tuinder Aad van der Kruk weg moest op zijn vaste stek en een nieuw bedrijf moest opstarten, besloot hij zijn kas te verhuren aan stedelingen. Zijn moestuintjes onder glas zijn populair, vooral in de Surinaamse gemeenschap. ‘Alsof ik weer even in de Amazone ben'. -
Koken & eten Coronapatiënten die reuk verloren kunnen hun neus trainen
Dat is gek: je ruikt ineens niks meer en je lievelingsgerecht smaakt heel anders. Veel coronapatiënten verliezen hun reuk- en smaakvermogen door het virus. Onderzoeker Elbrich Postma van de Universiteit van Wageningen ontdekte dat er hoop is voor deze mensen. -
PREMIUM
Wetenschap Zes spannende ruimtemissies die dit jaar gepland staan
Riemen vast! 2021 wordt met een reeks bijzondere missies een topjaar in de ruimte. Overheden en bedrijven testen capsules en raketten, bouwen aan ruimtestations en werken aan een terugkeer naar de maan. -
PREMIUM
Mondhygiënist: ‘Maak geen poetsbeweging met je elektrische tandenborstel’
Lekker van het strooigoed en de chocola aan het snoepen? Mondhygiënist en poetsonderzoeker Martijn Rosema helpt je met tandenpoetsen. -
PREMIUM
ONDER PROFESSOREN Anneke werkte mee aan ‘historische’ opgravingen in Israël: ‘Er is zoveel wat we nog niet weten’
In deze rubriek portretteren we een wetenschapper uit het Groene Hart. Vandaag: Anneke Berkheij. De Woerdense werkte mee aan archeologische opgravingen in Israël bij het meer van Galilea. Als oud-testamenticus bestudeert ze nu archeologisch materiaal om het alledaagse leven in de bijbel te begrijpen.
-
PREMIUM
video Corry werkt 50 jaar als kraamverzorgster: ‘Zo’n ouwe taart hoefde ik niet aan m’n bed. Nu ben ik er zelf één’
Al vijftig jaar staat Corry Theunisse vrouwen met raad en daad bij tijdens de eerste dagen na een bevalling. De 67-jarige kraamverzorgster krijgt zelfs speciale verzoekjes van vrouwen die in de laatste weken voor hun bevalling zitten. -
Welke televisie past het best bij jou?
De ene tv-kijker is de andere niet: niet alleen maakt het uit waar de televisie komt te staan, ook wat zich precies op het scherm afspeelt is van belang om de juiste keuze te maken. We bekeken de interessantste tv’s per ‘type’ gebruiker. -
PREMIUM
VOC stelde ons land centraal in de wereld: ‘Zonder dat verleden zou het heel anders zijn gelopen’
In de 17de eeuw groeit de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden uit tot het centrum van een wereldrijk. Hoe verhoudt dat rijk zich met vooral de Engelse concurrentie?