Beresterke Mathieu van der Poel wint Dwars door Vlaanderen na heerlijke finale
Mathieu van der Poel heeft de 76ste editie van de semi-klassieker Dwars door Vlaanderen gewonnen. De Nederlander was na een spectaculaire finale Tiesj Benoot te snel af in de sprint. Tom Pidcock sprintte naar de derde plek.
De dag begon met een ongevaarlijke kopgroep van vijf man, met onder anderen de Nederlander Mathijs Paasschens van Bingoal - Pauwels Sauces - WB. De groep bleek al op 90 kilometer van de meet kansloos, toen Alpecin-Felix besloot koers te gaan maken in het peloton.
De voorsprong van de kopgroep liep langzaam terug, en de favorieten schoven naar voren. Met nog 70 kilometer te gaan, lukte het Mathieu van der Poel om samen met Tom Pidcock, Tiesj Benoot, Victor Campenaerts, Ben Turner en Stefan Küng op de Berg ten Houte te ontsnappen. En belangrijk: Tadej Pogacar miste de boot en was niet in staat de oversteek te maken.
Opvallend was ook het opnieuw ontbreken van een sterk blok van de ploeg Quick-Step Alpha Vinyl, normaal heersend in de voorjaarsklassiekers.
De groep van Van der Poel werkte vervolgens goed samen met de kopgroep, waardoor Pogacar en andere achtervolgers niet meer terugkwamen. Op 21 kilometer van de meet was het Van der Poel die als eerste tevergeefs probeerde te ontsnappen op de Nokereberg, maar hij kon niemand lossen. Ook een poging van Campenaerts werd in de kiem gesmoord.
Op 8 kilometer begon het spectaculaire gedeelte van finale. Campenaerts wilde het namelijk niet op een sprint laten aankomen en ontsnapte keer op keer. Maar Van der Poel wist het gat ook meerdere malen dicht te rijden. Ook Pidcock en Benoot mochten van de Nederlander niet wegrijden.
Bekijk hier de reactie van Van der Poel: (tekst gaat verder onder de video)
Uiteindelijk was het op 1,5 kilometer van de finish Benoot en Van der Poel zelf die wel succesvol de rest van de kopgroep achter hen lieten. In de sprint was Van der Poel overtuigend de sterkste.
Van der Poel won Dwars door Vlaanderen eerder in 2019. Daarmee is hij de vierde Nederlander die de koers twee keer wint. Niki Terpstra (2012 & 2014), Tristan Hoffman (1996 & 2000) en Jelle Nijdam (1987 & 1995) gingen hem voor. In 2021 was landgenoot Dylan van Baarle de laatste winnaar.
Van Vleuten verdedigt titel niet
Chiara Consonni heeft heeft Dwars door Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De 22-jarige Italiaanse van de ploeg Valcar-Travel & Service won na 120 kilometer in Waregem de sprint van een grote groep favorieten. Consonni hield de Belgische Julie De Wilde en de Zwitserse Elise Chabbey achter zich.
Van Vleuten deed er alles aan om een massasprint te voorkomen, maar de winnares van vorig jaar kwam net te kort om haar titel te verdedigen. Lees en bekijk hier haar reactie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Buitrago de sterkste in koninginnenrit Giro, Roglic pakt enkele seconden terug op Thomas
-
PREMIUM
Giro d’Italia nadert eindelijk climax: ‘Het is wachten op het juiste moment om aan te vallen’
Drie loodzware bergritten en een alles beslissende klimtijdrit. De strijd om het klassement in de Giro gaat vanaf dinsdag eigenlijk pas echt beginnen. Jumbo-Visma en kopman Primoz Roglic staan er na de onrustige start binnen de ploeg van deze ronde nu juist goed voor. ,,Het is wachten op het juiste moment om aan te vallen.” -
met video
Geraint Thomas deelt tik uit aan Primoz Roglic en pakt roze trui, João Almeida wint loodzware bergetappe
De Portugees João Almeida heeft de zestiende etappe van de Giro d’Italia gewonnen. Het was een zware bergrit met aankomst op de Monte Bondone. De renner van UAE Team Emirates versloeg in de sprint Geraint Thomas, met wie hij in de slotkilometers alleen voorop was geraakt. De Brit van Ineos Grenadiers nam wel de leiderstrui over van de Fransman Bruno Armirail. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUMmet video
Vuurwerk tussen Geraint Thomas en Primoz Roglic op komst: ‘Denk dat hij het prima vindt dat ik nog in roze rijd’
-
-
-
24
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Voormalig toprenner moet vinger laten amputeren in strijd tegen kanker: ‘Ben vooral zeer strijdvaardig’
Voormalig profrenner Tom Danielson, oud-ploeggenoot van Lance Armstrong, heeft in zijn strijd tegen kanker zijn linkermiddelvinger moeten laten amputeren. Dat maakte de 45-jarige Amerikaan zelf bekend op Twitter.