Bol klopt Jakobsen in de sprint in derde etappe Ronde van Algarve
De derde rit van de Ronde van de Algarve is gewonnen door de Nederlander Cees Bol. De 24-jarige renner van Team Sunweb was in Tavira duidelijk de beste in een massasprint.
Bol is de tweede Nederlandse winnaar in Portugal. De openingsrit werd gewonnen door Fabio Jakobsen, die nu tekortkwam in de sprint. Jakobsen werd uiteindelijk derde, achter de Italiaanse ploeggenoot van Mathieu van der Poel, Sacha Modolo.
Na ruim vijf uur en 200 kilometer koers kwam Bol vroeg op kop, maar dat bleek de juiste keuze. Met een indrukwekkende krachtsinspanning bleef hij iedereen ruim voor, onder wie ook de Noor Alexander Kristoff, die vierde werd.
,,Dit is een goede manier om het seizoen te beginnen. Eerder maakten we wat foutjes in de sprint, maar dat hebben we nu rechtgezet”, zei Bol na afloop. ,,Onze ploeg heeft wat meer de focus gelegd op de sprint. En vandaag waren we zo sterk.” Tijdens de eerste etappe werd Bol zesde, een dag later 153de.
De Belg Remco Evenepoel blijft de leider in het algemeen klassement. De 20-jarige Belg won donderdag de tweede etappe.
De Ronde van de Algarve eindigt zondag met een individuele tijdrit. Vorig jaar werd de rittenkoers gewonnen door de Sloveen Tadej Pogacar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Olav Kooij (21) pakt ritzege in Parijs-Nice, Jumbo-Visma-sprinter klopt Mads Pedersen en Tim Merlier
Olav Kooij heeft de vijfde etappe van Parijs-Nice gewonnen. De Nederlander van Jumbo-Visma was na de 212 kilometer lange rit, met finish in Saint-Paul-Trois-Châteaux, de snelste in de massasprint. -
PREMIUM
Fabio Jakobsen knokt voor plekje in Tour-ploeg: ‘Vandaag heb ik laten zien dat ik de benen heb’
Fabio Jakobsen sprintte in Follonica naar zijn eerste grote zege van het seizoen. Die kon hij goed gebruiken na pech en een harde val in de afgelopen weken. En vooral omdat Jakobsen opnieuw naar de Tour de France wil. ,,Ik moet bewijzen dat ik snel ben.” -
Filippo Ganna wint tijdrit in Tirreno-Adriatico
De Italiaanse renner Filippo Ganna heeft op de eerste dag van Tirreno-Adriatico de individuele tijdrit gewonnen. Het ging om een vlakke tijdrit over slechts 11,5 kilometer, met start en finish in Lido di Camaiore. De 26-jarige Ganna legde de tijdrit, verreden onder natte omstandigheden, af in 12.28. -
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap?
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
Robert Gesink acht weken na bekkenbreuk klaar voor rentree: ‘Kijk ernaar uit om rugnummer op te spelden’
Robert Gesink maakt maandag in de Ronde van Catalonië zijn rentree in het peloton. De 36-jarige coureur van Jumbo-Visma liep in januari bij een val in de Tour Down Under een bekkenbreuk op, maar is nu klaar voor zijn terugkeer. -
Jumbo-Visma wint bijzondere ploegentijdrit in Parijs-Nice, maar Magnus Cort pakt leiderstrui
Jumbo-Visma heeft vandaag in Parijs-Nice een atypische uitvoering van de ploegentijdrit gewonnen. De Nederlandse formatie legde de 32,2 kilometer in en rond Dampierre-en-Burly af in 33.55 minuten. EF Education was één tel langzamer, maar levert met Magnus Cort wel de nieuwe leider.