Fem van Empel blijft met zege in Tabor ongeslagen in de wereldbeker: ‘Maar mijn benen voelden niet goed’
Nederlands podiumFem van Empel heeft ook de derde manche van de wereldbeker gewonnen. In het Tsjechische Tabor reed ze in de slotronde weg van Puck Pieterse en Annemarie Worst en werd ze niet meer teruggezien. Denise Betsema maakte de Nederlandse top vier compleet.
Zonder de geblesseerde Lucinda Brand draaide het zoals bijna gewoonlijk weer uit op een Nederlands onderonsje, met één verschil: Blanka Kata Vas uit Hongarije was van de partij. Ook Pieterse, die net als Vas de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Waterloo en Fayetteville oversloeg, maakte haar opwachting. Het zorgde voor een situatie waarin er zes Nederlandse dames samen met een Hongaarse streden om de overwinning.
Iserbyt wint ook derde cross
De Belg Eli Iserbyt won bij de mannen. De coureur van Pauwels Sauzen-Bingoal had in de slotronde alleen nog iets te vrezen van de Nederlander Lars van der Haar. De Europees kampioen van Baloise Trek Lions naderde maar kreeg het gat niet gedicht. Van der Haar, vorig jaar nog winnaar in Tabor, bereikte 5 seconden na Iserbyt de finish. De derde plaats was voor de Belg Michael Vanthourenhout.
Alle ogen waren gericht op Van Empel, die voor de derde keer op rij de winst kon pakken in een wereldbekerwedstrijd. Van Empel reed defensief en liet niet het achterste van haar tong zien, maar plaatste wel de alles beslissende demarrage. Eerst was het Worst die een gaatje probeerde te slaan, daarna waagde Pieterse een poging op de balken, haar specialiteit. Maar het was een late aanval van Van Empel wat pas echt succesvol was. De 20-jarige Van Empel mocht voor alweer de vijfde keer dit prille cross-seizoen haar armen in de lucht steken. Pieterse werd tweede voor Worst en Betsema. Ook Ceylin del Carmen Alvarado (6de), Shirin van Anrooij (7de), Inge van der Heijden (8ste) en Aniek van Alphen (9de) finishten in de top tien.
,,Mijn benen voelden niet zo goed. Ik heb weinig slaap gehad door de jetlag en kon vandaag alleen maar volgen. Op de laatste klim viel ik aan en dat was genoeg", zegt Van Empel na de wedstrijd. ,,Drie zeges in de wereldbeker had ik echt niet verwacht. Volgende week in Maasmechelen ben ik er weer bij", aldus de renster die volgend jaar rijdt voor Jumbo-Visma.
Van Empel gaat nu riant aan de leiding in de wereldbeker met maximale een score van 120 punten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Lucinda Brand denkt Europese titel niet te kunnen verdedigen na val: ‘Lijkt onmogelijk’
De kans is klein dat Lucinda Brand haar Europese titel in het veld kan verdedigen. Brand kwam zaterdag bij de verkenning van het crossparkoers in Tabor ten val en brak haar middenhandsbeentje. Op social media zegt ze dat het EK halen ‘onmogelijk’ lijkt te zijn. -
Bryan Coquard slaat toe in waaierrit ‘Down Under’: ‘Ik heb hier tien jaar op gewacht’
Bryan Coquard heeft in zijn elfde seizoen als prof dan eindelijk zijn eerste overwinning in de WorldTour geboekt. De 30-jarige sprinter van Cofidis won de vierde etappe in de Tour Down Under. Het betekende voor de Fransman zijn 49e overwinning, maar pas zijn eerste in de hoogste klasse van het wielrennen. -
Adrie van der Poel is kritiek zat en gaat stoppen als parkoersbouwer van WK-cross
Adrie van der Poel is er klaar mee. De vader van Mathieu van der Poel gaat nooit meer een WK veldrijden organiseren. Van der Poel senior heeft het gehad met alle ophef rond zijn functie als parkoersbouwer bij de WK van dit weekeinde in Hoogerheide.
-
Wout van Aert wint week voor WK met overmacht in Hamme
Wout van Aert heeft een week voor het WK in Hoogerheide met overmacht de veldrit om de X2O-trofee in het Belgische Hamme gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma kwam na negen ronden solo aan met ruime voorsprong op zijn landgenoten Eli Iserbyt en Michael Vanthourenhout. -
-
-
Marianne Vos pakt ook Nederlandse titel op gravel, Lucinda Brand loopt breuk in hand op
Ze werd al vier keer Nederlands kampioen op de weg, twee keer in het tijdrijden, drie keer op de baan en zeven keer in het veld, maar de titel NK gravel ontbrak nog op de imposante erelijst van Marianne Vos. Vandaag voegde ze ook die Nederlandse kampioenstrui toe aan haar uitpuilende prijzenkast. -
12
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels.