‘Super-WK’ wielrennen in 2027 in Frankrijk, Haute-Savoie plaats van handeling
Het Franse departement Haute-Savoie heeft de organisatie van de wereldkampioenschappen wielrennen in 2027 toegewezen gekregen. Dat heeft de internationale wielrenunie UCI in het Australische Wollongong bekendgemaakt. Frankrijk organiseerde de wereldtitelstrijd voor het laatst in 2000 in Plouay.
In Haute-Savoie, dat onder het Meer van Genève ligt, zullen de WK’s van alle wielerdisciplines gehouden worden. Glasgow is volgend jaar de eerste gastheer van dit ‘Super-WK’ met de mondiale titelstrijd voor onder meer het wegwielrennen, baanwielrennen, BMX en mountainbike. De UCI gaat dit multi-WK iedere vier jaar organiseren.
In 2024 en 2025 staan er wereldkampioenschappen op de weg op het programma in respectievelijk het Zwitserse Zürich en Kigali in Rwanda. Voor de WK in 2026 lijkt het Canadese Montreal de belangrijkste kandidaat.
WK wielrennen
Op 18 september begon in Australische Wollongong het WK wielrennen. Bekijk hier het volledige programma, het parkoers en wie doen er namens Nederland mee?
De UCI wees de organisatie van de wereldkampioenschappen baanwielrennen voor junioren in 2025, toe aan Omnisport Apeldoorn. De afgelopen jaren werden in deze sportaccommodatie diverse Europese en mondiale titeltoernooien gehouden. De datum voor het toernooi in 2025 wordt later bekendgemaakt.
WK baanwielrennen
De baanrenners gaan voor de wereldkampioenschappen in 2025 en 2026 naar respectievelijk Argentinië en China. De UCI heeft de mondiale toernooien toegewezen aan San Juan en Shanghai.
Argentinië wordt voor de eerste keer gastheer van het mondiale titeltoernooi op de baan. China organiseerde de WK eerder in 2017 in Hongkong.
De eerstkomende mondiale kampioenschappen op de baan zijn volgende maand op de piste van het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Antiwielrennen is Mathieu van der Poels beste kans wereldkampioen te worden
Columnist Thijs Zonneveld kijkt uit naar het duel tussen Mathieu van der Poel en Wout van Aert op WK veldrijden van komende zondag en heeft een tip voor de Nederlander: ,,VDP moet als een roze kauwgompje aan het achterwiel van Van Aert plakken.” -
Met uitslag
Alberto Bettiol profiteert van droog weer en pakt proloog in Tour Down Under
Alberto Bettiol ging dinsdag vroeg van start in de 5,5 kilometer lange proloog van de Tour Down Under en dat betaalde zich uit. De Italiaan van EF Education-EasyPost reed in droge omstandigheden en zette de snelste tijd neer. Mede doordat er flinke regenbuien volgde, kon niemand zijn prestatie verbeteren. -
Rohan Dennis bezorgt Jumbo-Visma in Australië eerste zege van het seizoen
Na de dramatische eerste dag waarin Robert Gesink een bekkenbreuk opliep, kon er vandaag in de Tour Down Under wel worden gejuicht bij Jumbo-Visma. Rohan Dennis won de tweede etappe van de rittenkoers in zijn vaderland Australië en bezorgde zijn ploeg daarmee de eerste overwinning van het seizoen. -
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker.
-
Belasting terugkrijgen met de middelingsregeling: zo werkt het
In plaats van belasting betálen, belasting terugkrijgen. Dat kan (soms) door gebruik te maken van de middelingsregeling. Daarbij bereken je het gemiddelde inkomen van de afgelopen drie jaar en betaal je vervolgens over het gemiddelde belasting. Hoe werkt dat en wat levert het op? -
-
-
Wout van Aert wint week voor WK met overmacht in Hamme
Wout van Aert heeft een week voor het WK in Hoogerheide met overmacht de veldrit om de X2O-trofee in het Belgische Hamme gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma kwam na negen ronden solo aan met ruime voorsprong op zijn landgenoten Eli Iserbyt en Michael Vanthourenhout. -
PREMIUM
Adrie van der Poel bouwt WK-parkoers: ‘Tekeningen? Ik ken de grond hier wel een beetje’
Adrie van der Poel (63) is voormalig wielerkampioen, ‘vader van’ en verantwoordelijk voor het parkoers van het WK veldrijden, waar zoon Mathieu zondag naar een vijfde wereldtitel kan rijden. Een dag op pad met de alleskunner. ,,Dit WK mijn magnum opus? Hou toch op joh.’’