Tegenslag voor Mathieu van der Poel: uit UAE Tour na coronageval in ploeg
Mathieu van der Poel moet met zijn ploeg Alpecin-Fenix per direct de UAE Tour - de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten - verlaten. Een van de stafleden van de Belgische formatie is positief getest op corona. David Dekker start daardoor vanmiddag in de tijdrit in de rode leiderstrui.
Delen per e-mail
,,Het welzijn van alle betrokkenen staat bij ons voorop”, meldde Alpecin-Fenix op Twitter. Het staflid werd gisteravond getest. Alle andere leden zijn in zelf-isolatie, meldt de ploeg. Ze worden de komende dagen nog een aantal keren getest en blijven zo lang in quarantaine.
De 26-jarige Van der Poel won gisteren in Al Mirfa de eerste etappe. Hij troefde in de sprint David Dekker van Jumbo-Visma af. Voor de Brabantse alleskunner, eind vorige maand nog wereldkampioen veldrijden, was het zijn eerste overwinning op de weg sinds de Ronde van Vlaanderen, in oktober vorig jaar. De UAE Tour moest deze week zijn voorbereiding worden op het Vlaamse wielerseizoen.
Door het wegvallen van Van der Poel neemt Dekker, die gisteren debuteerde in een profkoers, vandaag bij de tijdrit de rode leiderstrui over. Later vandaag staat een individuele tijdrit over 13 kilometer op het programma.
Van der Poel wilde zich in de Ronde van de Emiraten, zijn eerste koers van dit jaar op de weg, in vorm rijden voor de voorjaarsklassiekers. De alleskunner op de fiets veroverde eind vorige maand in Oostende zijn vierde wereldtitel veldrijden. Van der Poel gaf de etappekoers in het Midden-Oosten de voorkeur boven het Belgische openingsweekeinde, met de Omloop Het Nieuwsblad (zaterdag) en Kuurne-Brussel-Kuurne (zondag).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Betsema blijft Worst voor en maakt favorietenstatus waar in Sint-Niklaas
De voorlaatste veldrit van het seizoen is gewonnen door Denise Betsema. In Sint-Niklaas was de 28-jarige veldrijdster met overmacht de sterkste in de Waaslandcross, de voorlaatste wedstrijd van het seizoen. Annemarie Worst eindigde als tweede, Sanne Cant werd derde. -
PREMIUMMachtsverschuiving
Van der Poel, Van Aert, Pogacar: twintigers nemen de macht over in het peloton
De jeugd regeert in het peloton. Oudgedienden als Greg Van Avermaet en Niki Terpstra komen in de verdrukking. ,,Het wordt voor hen elk jaar moeilijker om een monument te winnen.’’ -
Bijbaan kwijt, studievertraging en kosten: 'Elke maand lastig om mijn studie te betalen'
Van zorgeloos studeren is tijdens de coronacrisis geen sprake. Studenten maken meer studiekosten door opgelopen studievertraging, velen zijn hun bijbaan kwijtgeraakt, ze lenen meer en maken zich daardoor ook zorgen over hun financiële toekomst. -
Huiseigenaar betaalt geen boete meer als gasaansluiting wordt verwijderd
Consumenten hoeven niet te betalen wanneer ze hun gasaansluiting laten verwijderen. Dat heeft toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De verwijderkosten van de gasaansluiting worden in plaats daarvan betaald door iedereen die nog wel op het gasnet is aangesloten, via de periodieke aansluitvergoeding. -
Hirschi weg bij DSM vanwege vertrouwensbreuk: teamleiding zag hem als risico
De ene week stond hij op de ploegenpresentatie, de andere was hij ineens vertrokken. Het vertrek van Marc Hirschi bij Team DSM - het voormalige Team Sunweb - kwam begin januari uit de lucht vallen. Althans, voor de buitenwereld. Achter de schermen sluimerde al maanden een conflict tussen Hirschi en het management van de ploeg.
-
Cipressa en Poggio blijven
Parkoers Milaan-San Remo aangepast door aardverschuiving bij beklimming
De wielrenners zullen dit jaar in Milaan-San Remo een licht gewijzigd parcours volgen: de Turchino-pas (geblokkeerd door een aardverschuiving) wordt vervangen door de Colle di Giovo, zonder dat de hoogte van het traditionele parcours substantieel wijzigt. -
Van der Breggen genomineerd voor internationale titel ‘Sportvrouw van het Jaar’
Wielrenster Anna van der Breggen is genomineerd voor de titel ‘Sportvrouw van het Jaar’ dat wordt uitgereikt door Laureus Sport. De 30-jarige Zwollenaar is een van de vijf genomineerde in de categorie. -
20
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt.