Van Aert met overmacht naar vierde Belgische titel veldrijden
Wout van Aert is voor de vierde keer Belgisch kampioen veldrijden geworden. De wielrenner van Jumbo-Visma veroverde de titel met overmacht op het parcours in Meulebeke. Toon Aerts greep op ruime afstand zilver. Het brons was voor Michael Vanthourenhout.
Delen per e-mail
Van Aert rukte meteen na de start al op naar voren en sloeg in de tweede ronde een gat met titelverdediger Laurens Sweeck, die de kop had gepakt. Een ronde later liet de Belg, die al drie keer wereldkampioen veldrijden werd, Sweeck achter zich.
De voorsprong van de renner van Jumbo-Visma was al snel zo’n 20 seconden. Achter hem kwamen Aerts en Vanthourenhout, die zich had terug geknokt na oponthoud bij de start, nauwelijks dichterbij. Aerts finishte op 20 seconden en Vanthourenhout op 40 seconden.
De Nederlandse kampioenschappen veldrijden, die ook voor dit weekend gepland stonden in Zaltbommel, gingen niet door vanwege de strenge coronamaatregelen. In samenwerking met de wielerbond KNWU en de gemeente Zaltbommel wordt nog gekeken of er op een latere datum alsnog een NK kan worden gehouden. De WK staan gepland voor eind januari in het Belgische Oostende.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
(Bijna) alle Japanse zoutjes in Europa komen straks niet uit Tokio, maar uit... Hazerswoude
Japanse zoutjes, wie kent ze niet! En waar komen ze vandaan? Uit Hazerswoude-Dorp, daar verrijst een state of the art verpakkingsfabriek voor Japanse mix en een heleboel aanverwante producten. En dat is goed nieuws voor de regio. -
Hirschi aan de slag bij ploeg Tourwinnaar Pogacar
Wielerploeg UAE Team Emirates heeft zaterdag de komst van de Zwitser Marc Hirschi bevestigd. Dat gebeurt vier dagen nadat Team DSM, de opvolger van Sunweb, had bekendgemaakt dat het contract met de 22-jarige renner was ontbonden. Hirschi stond nog een jaar onder contract bij de ploeg van teambaas Iwan Spekenbrink. -
PREMIUMGevecht van de winter
Van der Poel mist frisheid bij generale voor WK: ‘Teller dan weer op nul’
Bij de laatste veldrit voor het WK won Wout van Aert van Mathieu van der Poel. Maar de twee topcrossers weten dat het weinig zegt. Van Aert: ,,Het WK is een nieuwe rit, waar de teller op nul staat.’’ -
Cant soleert naar twaalfde Belgische titel veldrijden op rij
Sanne Cant kan de Nederlandse veldrijdsters deze winter amper partij bieden, maar ze is haar landgenotes nog altijd de baas. De 30-jarige Antwerpse won op een glibberig parkoers in Meulebeke voor de twaalfde keer op rij de Belgische titel in het veldrijden. -
PREMIUM
Twingo blaast na bijna 30 jaar laatste adem uit
Hij was met zijn schattige, kleurrijke design bij zijn debuut in 1993 een auto om te zoenen. Een hele generatie groeide ermee op. Maar Renault trekt nu de stekker eruit: de Twingo verdwijnt.
-
Zoetemelk noemt besluit Dumoulin dapper: ‘Hopelijk komt hij terug, want ik zie hem graag fietsen’
Joop Zoetemelk, de winnaar van de Tour in 1980, spreekt van een ‘dapper’ besluit van Tom Dumoulin om zijn fiets tijdelijk aan de wilgen te hangen. ,,Ik vind het heel jammer om te horen, want ik geniet van hem als wielrenner.” -
PREMIUM
Eenzaamheid door thuiswerken: ‘De hele dag alleen met de kat’
Wie thuiswerkt en alleen woont, heeft gedurende de dag maar weinig aanspraak. Gesprekken via de telefoon of het beeldscherm zijn oppervlakkig en gaan alleen over werk. Hoe zorg je als thuiswerker dat je niet wegkwijnt? -
Dumoulin stopt tijdelijk met wielrennen: ‘Vind het moeilijk mijn weg te vinden’
Tom Dumoulin stopt voor onbepaalde tijd met wielrennen. ,,Ik voel eigenlijk al een jaar dat ik heel moeilijk weet hoe ik als ‘Tom Dumoulin de wielrenner’ mijn weg moet vinden’’, zegt de 30-jarige Limburger van Jumbo-Visma in een eerste verklaring.