Van der Poel weer klasse apart, ook Kastelijn oppermachtig
AmbiancecrossMathieu van der Poel blijft onverslaanbaar in het huidige veldritseizoen. In het Belgische Wachtebeke schreef de 24-jarige Nederlander met groot vertoon van macht de Ambiancecross op zijn naam.
In de zesde ronde sloeg Van der Poel toe en reed hij bijna fluitend weg van zijn tegenstanders. De wereldkampioen bouwde zijn voorsprong vlot uit en liet de teugels uiteindelijk wat vieren, waardoor hij op de finish dertien seconden overhield op de Belg Tim Merlier, die als tweede over de meet kwam. Diens landgenoot Quinten Hermans werd derde.
Van der Poel startte dit seizoen aan zes veldritwedstrijden, en won ze alle zes. De Ambiancecross maakt geen deel uit van een klassement. De organisatie hoopt in de toekomst deel uit te kunnen maken van het wereldbekerklassement.
Morgen is Van der Poel, afgelopen woensdag gekozen tot wielrenner van het jaar, ook van de partij bij de wereldbekerwedstrijd van Koksijde. Daar gaat hij niet vanaf voren van start. ,,Het is een lastige omloop, maar ik kijk er wel naar uit. Ik hoop dat ik de ruimte krijg om erdoorheen te komen”, aldus Van der Poel. ,,Vandaag zag het er misschien makkelijk uit, maar het was een uur lang diep gaan.”
Ook Kastelijn oppermachtig
Eerder op de dag had de Nederlandse Yara Kastelijn ook met overmacht de Ambiancecross gewonnen. De Europees kampioene, die rijdt voor de ploeg 777, reed vrijwel van start tot finish voorop.
Wereldkampioene Sanne Cant pakte achter Kastelijn de tweede plek. De Belgische hield haar landgenote Laura Verdonschot en de Italiaanse Alice Maria Arzuffi achter zich.
Kastelijn was eerder dit seizoen al de beste in de Superprestigecross van Gavere, de Koppenbergcross en het Europees kampioenschap in het Italiaanse Silvelle.
Onder anderen de Nederlandse toprensters Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado en Lucinda Brand ontbraken in Wachtebeke. Zij spaarden zich voor de wereldbekerwedstrijd van zondag in Koksijde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Speel mee met het grootste Giro Wielerspel van Nederland: voorspel jouw ritwinnaar
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Podcast In Het Wiel | ‘João Almeida heeft een lekker snorretje’
Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam bespreken in de dagelijkse Giro-podcast de 17de etappe. Winst was er voor Alberto Dainese in een hele spannende sprint. Het was close, maar Dainese drukte zijn wiel net wat eerder over de lijn dan Jonathan Milan en Michael Matthews. -
Recordhouder Dylan Groenewegen wint Veenendaal-Veenendaal voor vijfde keer, succes Jumbo-Visma in Frankrijk
Dylan Groenewegen heeft voor de vijfde keer de Veenendaal-Veenendaal Classic op zijn naam geschreven. De Nederlandse sprinter van Jayco Ulula was in de massasprint te sterk voor Arvid de Kleijn en Sam Welsford.Veenendaal
-
Met video
Geëmotioneerde Mark Cavendish (38) kondigt afscheid aan: ‘Vanaf nu bij alle verjaardagen van de kinderen’
-
-
-
Twee op twee voor Demi Vollering in Ronde van het Baskenland, nieuwe hattrick in de maak? ‘Dat zou een droom zijn’
Demi Vollering heeft na de eerste etappe ook rit twee van de Ronde van het Baskenland gewonnen. De 26-jarige Nederlandse van SD Worx was de sterkste van een elitegroep. Vollering zegevierde vorig jaar in alle drie de etappes. Een nieuwe hattrick is nog mogelijk. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.