Woedende Evenepoel krijgt bijval van Van Emden: ‘Lag vijf dagen in het ziekenhuis door Vermeersch’
Remco Evenepoel was na afloop van de eerste etappe in de Benelux Tour boos op zijn landgenoot Gianni Vermeersch. Volgens de Belgische coureur van Deceuninck - Quick-Step was zijn collega van Alpecin-Fenix schuldig aan de materiaalpech die hij tijdens de rit bij straffe wind opliep.
Evenepoel moest vanwege een aantal kapotte spaken van wiel wisselen en verloor daardoor de nodige tijd. De favoriet voor de eindzege eindigde op bijna 1 minuut van winnaar Tim Merlier, ploeggenoot van Vermeersch.
,,Ik zat gewoon in de groep en jij komt schuin erdoor”, sneerde Evenepoel naar Vermeersch, die na de finish de zege van Merlier vierde. Vermeersch reageerde niet. ,,Ga je me nu nog in mijn gezicht uitlachen? Je moet niet weglopen, maar je fout toegeven”, foeterde Evenepoel.
Van Emden
Die laatste opmerking van Evenepoel verleidde Jos van Emden tot een reactie op Twitter. De coureur van Jumbo-Visma, ook actief in de Benelux Tour, verliet eerder dit jaar de Ronde van Italië door een zware val waarbij hij onder meer vijf ribben brak. Volgens de Nederlandse renner was Vermeersch schuldig aan zijn ongeval in de Giro.
,,Vermeersch een fout toegeven?”, smaalde de Nederlander. ,,Hij belt mij op (toen ik in het ziekenhuis lag) omdat ik in de krant zei dat ik vond dat hij moest bellen. Het eerste dat hij zegt is: ‘wil je mijn carrière kapot maken?’ Daarna nooit meer wat van hem gehoord. Ik lag vijf dagen in het ziekenhuis door hem.”
Evenepoel en Vermeersch zijn beiden geselecteerd voor de EK wielrennen komende maand in Trento.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Merlier wint hectische openingsrit in Benelux Tour, pech voor topfavoriet Evenepoel
-
met video
Drie op een rij in Giro d’Italia: Alberto Dainese pakt na millimetersprint de ritwinst
De zeventiende etappe in de Giro d’Italia is gewonnen door Alberto Dainese. In een massasprint was de renner van Team DSM net iets sneller dan Jonathan Milan. Michael Matthews werd derde, al scheelde het allemaal niet veel. -
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
27
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
Verkeersborden in het buitenland zijn voor vakantiegangers soms een bron van stress, maar je kunt er vaak meer aan aflezen dan je denkt. Wanneer je bijvoorbeeld de betekenis kent van de dunne zwarte strepen op Duitse verkeersborden, kan dit een hoop stress schelen. -
Thibaut Pinot wéér tweede: Filippo Zana wint Giro-etappe in thuisland, jarige Geraint Thomas behoudt roze trui
Filippo Zana heeft de achttiende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Italiaanse kampioen van Team Jayco AlUla was na een lastige bergetappe van 161 kilometer de beste in Val di Zoldo. Hij won het sprintje voor medevluchter Thibaut Pinot uit Frankrijk. De Fransman Warren Barguil werd derde.
-
PREMIUM
‘Grote klap’ voor Steven Kruijswijk ook slecht nieuws voor Jumbo-Visma: routinier is van onschatbare waarde
-
-
-
Mathieu van der Poel wijzigt voorbereiding op Tour de France: ‘Wedstrijden die me aanspreken’
Mathieu van der Poel heeft een wijziging gedaan in zijn koersagenda. De renner van Alpecin–Deceuninck zou aanvankelijk de Ronde van Zwitserland rijden in aanloop naar de Tour de France, maar kiest er nu voor om aan Dwars door het Hageland en de Baloise Belgium Tour deel te nemen. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?