Wijchen legt minibos aan, voor biodiversiteit en tegen hittestress
WIJCHEN - Wijchen heeft langs de Hoefsestraat het eerste minibos aangelegd. Dergelijke bosjes moeten zorgen voor meer planten en dieren en minder opwarming van de stenige omgeving.
Delen per e-mail
Het bosje, ter grootte van een tennisbaan, is aangeplant op de plek waar de Hoefsestraat de spoorlijn Nijmegen-’s-Hertogenbosch kruist, tegenover garage Tijsse Claase. Dit gebied was de laatste tijd in gebruik als opslag van bouwmaterialen voor de renovatie van de wijk Uilenboom. Er zijn 75 jonge bomen en vijfhonderd struiken geplant. ,,In het voorjaar gaan we ook nog kruidengrassen zaaien’’, zegt wethouder Paul Loermans.
Trend
Kleine bosjes in de bebouwde omgeving zijn een trend. Ze zijn goed voor de biodiversiteit. Er leven veel verschillende planten en bomen, insecten, vogels en kleine zoogdieren. De bomen in het Wijchense bosje zijn bijna allemaal vruchtdragend, wat aantrekkelijk is voor vogels.
De bosjes hebben nog een ander voordeel. In de steeds hetere zomers loopt de temperatuur in bebouwde, gebieden erg op. Kleine natuurgebiedjes hebben een dempend effect op de hitte. ,,Het bosje kan ook een mooie ontmoetingsplek worden voor mensen uit de buurt’’, zegt Loermans. ,,Je mag er gewoon in.”
Wijchen gaat op zoek naar meer locaties voor minibosjes. Het dorp Wijchen heeft nogal wat versteende wijken, zoals de Kraaijenberg of Wijchen-Zuid. ,,Het probleem is alleen dat juist in die wijken weinig vrije ruimte is. En we gaan er ook geen huizen voor afbreken. Daar moeten we dus nog op studeren’’, aldus de Wijchense wethouder. Het zal naar schatting vijf tot tien jaar duren voor het minibos enigszins volwassen is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Steun voor sociale bouw in Horssen, Bergharen, Hernen en Batenburg: ‘Behoefte aan compacte woningen’
HORSSEN/BERGHAREN - Er komen extra huurhuizen in de kleine kernen, als het even meezit. Het Drutense gemeentebestuur ziet woningstichting De Kernen heel graag weer bouwen in Horssen. En het Wijchense bestuur wil dat ook in Bergharen, Hernen en Batenburg. -
PREMIUM
Sport voor iedereen in Bergharen, Hernen en Leur: ‘We willen meer verbinding creëren met de dorpen’
HERNEN - Inwoners van Bergharen, Hernen en Leur kunnen vanaf dit voorjaar volop sporten op sportpark Schaarweide. De komende maanden worden er een fitnessplein en een beachvolleybalveld aangelegd voor algemeen gebruik. -
PREMIUM
Video Deze hyperloop moet in de toekomst versproducten razendsnel van a naar b brengen
Er komt een onderzoek naar een hyperloopnetwerk voor goederen in de Randstad. Vracht moet in de toekomst vanuit de Rotterdamse haven naar het Westland of naar Schiphol met grote snelheid worden vervoerd in lange buizen. Overheidsinstanties en bedrijven hebben daarvoor een convenant getekend. -
Horeca blij dat avondklok niet geldt voor maaltijdbezorgers
De horecabranche is blij dat maaltijdbezorgers uitgezonderd worden van de door het kabinet beoogde avondklok. Dat laat voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) weten. Hij hoopt daarbij dat de aanscherping van de maatregelen het mogelijk maakt dat de regels snel weer versoepeld kunnen worden. -
Mercedes-Benz EQA: elektrisch ‘instapmodel’ kost 49.995 euro en haalt ‘straks meer dan 500 kilometer’
Ook Mercedes-Benz meldt zich op het strijdveld vol compacte elektrische auto’s. De nieuwe EQA is de ‘batterijbroer’ van de bestaande GLA: hij komt al in de lente, kost minimaal 49.995 euro en krijgt later ‘een speciale versie die meer dan 500 kilometer per laadbeurt haalt’.
-
Kringloop sluit aan bij Wijchense cadeaukaart: ‘Niet per se besteden aan luxe’
WIJCHEN - De lokale cadeaukaart voor Wijchense winkels en horeca die vorige maand werd gelanceerd, is binnenkort ook te besteden bij kringloopwinkel Vraag & Aanbod. Centrummanager Yvette Akkermans hoopt dat ook supermarkten de komende weken aansluiten bij het succesvolle initiatief. -
Vaccineren? Hier gaat het gebeuren!
WIJCHEN - Maandag 18 januari kunnen de eerste mensen tegen corona worden gevaccineerd in een loods aan de Havenweg in Wijchen. Daarmee heeft Wijchen één van de 25 vaccinatielocaties die Nederland rijk is. -
PREMIUM
video Kasteel Wijchen geeft bij verbouwing zijn geheimen prijs: van het cachot in de kelder tot het toilet van Wilhelmina
WIJCHEN - Wie kasteel Wijchen kent, zal het straks amper herkennen van binnen. Van de kelder tot de raadszaal en de ruimtes van het museum, het slot krijgt momenteel een complete make-over. De Gelderlander mocht alvast binnen kijken.