Kylian Mbappé (23) is Cristiano Ronaldo en Diego Maradona al voorbij qua WK-goals
Met zijn twee doelpunten in de achtste finale tegen Polen (3-1) kwam Kylian Mbappé op vijf treffers op dit WK. Na zijn vier goals op het WK 2018 laat de 23-jarige Fransman nu Diego Maradona en Cristiano Ronaldo al achter zich.
Mbappé wordt op 20 december 24 jaar. Twee dagen voor zijn 24ste verjaardag kan de aanvaller uit Bondy voor de tweede keer wereldkampioen worden met Frankrijk, dat het zaterdagavond in de kwartfinale mag gaan opnemen tegen Engeland of Senegal. Als Mbappé zijn vorm doorzet, maakt Frankrijk een goede kans om na Italië (1934, 1938) en Brazilië (1958, 1962) met twee wereldtitels op rij te worden.
Mbappé voert in ieder geval de topscorersranglijst op het WK in Qatar aan. Oliver Giroud, Lionel Messi (Argentinië), Cody Gakpo (Nederland), Marcus Rashford (Engeland) en Álvaro Morata (Spanje) delen met drie doelpunten voorlopig de tweede plek.
Klose aan kop in WK-klassement
Mbappé staat na elf WK-duels al op negen treffers. Daarmee staat hij op gelijke hoogte met Lionel Messi, maar de 35-jarige Argentijn speelde zaterdagavond tegen Australië al zijn 23ste wedstrijd op zijn vijfde WK. Mbappé is Cristiano Ronaldo (acht in 20 duels) en Diego Maradona (acht in 21 duels) dus al voorbij. Mbappé kan nu jacht gaan maken op Gary Lineker en Gabriel Batistuta, twee van de zes spelers met tien WK-treffers. Topscorer aller tijden op WK's is Miroslav Klose, die 16 keer scoorde in 24 duels op vier eindtoernooien.
Mbappé ligt gezien zijn leeftijd goed op schema om dat record te gaan verbreken, maar uiteraard is het lastig om in de toekomst te kijken. Thomas Müller was 24 jaar toen hij na zijn eerste twee WK's (in 2010 en 2014) op tien goals na dertien duels stond. Müller speelde ook op het WK 2018 en dit WK in Qatar, maar beide keren scoorde hij niet in drie duels en werd Duitsland in de poulefase al uitgeschakeld.
Mbappé is in ieder geval de jongste speler met vijf doelpunten in de knock-outfase van het WK sinds de Braziliaanse voetballegende Pelé, met wiens gezondheid het niet goed gaat.
Meeste doelpunten op WK voetbal
Miroslav Klose (Duitsland) - 16 in 24 duels
Ronaldo (Brazilië) - 15 in 19 duels
Gerd Müller (Duitsland) - 14 in 13 duels
Just Fontaine (Frankrijk) - 13 in 11 duels
Pelé (Brazilië) - 12 in 14 duels
Sándor Kocsis (Hongarije) - 11 in 5 duels
Jürgen Klinsmann (Duitsland) - 11 in 17 duels
Zes spelers met 10 goals
Twaalf spelers met 9 goals
Zeven spelers met 8 goals
Records voor Giroud en Lloris
Olivier Giroud werd met zijn openingsgoal tegen Polen topscorer aller tijden van Frankrijk. De 36-jarige spits van AC Milan staat nu op 52 goals in 117 interlands. Daarmee is hij Thierry Henry, die 51 keer scoorde in 123 interlands, nu voorbij.
De Franse doelman en aanvoerder Hugo Lloris (35) beleefde ook een mooie mijlpaal. De ervaren keeper van Tottenham Hotspur stond voor de 142ste keer onder de lat in het nationale team van Frankrijk, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met recordinternational Lilian Thuram. Lloris zal zaterdag tegen Engeland of Senegal dus alleen aan kop komen op die lijst, waarin Henry en Giroud de nummers drie en vier zijn. Antoine Griezmann (31), die al 71 interlands op rij meespeelde bij Frankrijk, staat op 114 interlands en kan dus nog een gooi gaan doen naar het record van Lloris.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lionel Messi troeft met WK-foto Cristiano Ronaldo en ‘record-ei’ af, nooit kreeg een Insta-post zoveel likes
Lionel Messi breekt ook buiten de lijnen records. De foto die de Argentijnse wereldkampioen op Instagram plaatste met de wereldbeker, is sinds dinsdagochtend de meest gelikete ooit op het sociale medium. Rond vier uur vanmiddag hadden al bijna 62 miljoen gebruikers aangegeven de foto leuk te vinden. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Met video14
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
Met video
Chaos in Argentinië: 18 gewonden bij levensgevaarlijke stunts tijdens volksfeest rond huldiging
Zeker achttien mensen zijn gewond geraakt bij de huldiging van de Argentijnse voetballers in Buenos Aires voor het winnen van het WK voetbal. De vrees bestaat dat er meerdere doden zijn gevallen. Bij rellen die her en der tijdens de parade plaatsvonden, schoot de Argentijnse politie ook met rubberkogels. -
Spaanse journaliste noemt op WK afwezige Toni Kroos ‘een van de slechtste spelers in Qatar’
Wat zijn relatie met de pers betreft, was 2022 niet het jaar van Toni Kroos. De Duitser, die na de gewonnen Champions League-finale met Real Madrid uit zijn slof schoot tegen een ZDF-verslaggever, werd op de Spaanse tv gehekeld voor zijn optreden op het WK. Eén probleem: hij deed helemaal niet mee in Qatar.
-
met Video
Lionel Messi’s missie volbracht: Argentinië wereldkampioen na krankzinnige finale
In één van de mooiste finales ooit moesten strafschoppen aanwijzen wie de wereldtitel zou pakken in Qatar. De Argentijnen wonnen de serie (4-2) met Montiel die de beslissende penalty achter Lloris mikte, nadat het na 120 minuten spektakel 3-3 stond. -
-
-
WK-nieuws 17 december | El Khannouss jongste Marokkaan ooit op WK, Deschamps focust niet alleen op Messi
Het laatste weekeinde van het WK voetbal in Qatar is aangebroken. Zaterdagmiddag won Kroatië het duel om de derde plaats met 2-1 van Marokko. Frankrijk en Argentinië spelen zondag de finale. Volg de hoofdpunten van al het WK-nieuws in ons liveblog. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd.