

Marokko stunt tegen Spanje en bereikt na bizarre penaltyreeks voor eerste keer kwartfinales op WK
Strafschoppen moesten de beslissing brengen bij de achtste finale tussen Spanje en Marokko. Keeper Bounou werd de held van de avond in een bizarre penaltyreeks, waarin Spanje (net als in de reguliere speeltijd plus verlenging) niet tot scoren kwam (3-0). Het onvermoeibare Marokko voegt zich daardoor voor het eerst in de historie bij de laatste acht op een WK.
Een tranendal bij Spanje en dolle vreugde bij Marokko. Een strafschoppenreeks maakte een einde aan de droom van de Spanjaarden.
De achtste finale tussen Spanje en Marokko werd een echte strijd, uitgevochten op het scherpst van de snede. Met twee compleet verschillende voetbalstijlen. Het gelikte positiespel van de Spanjaarden tegen de verbetenheid van Marokko, een betrekkelijke nieuwkomer op het podium van de knock-outfase van een WK. Sinds 1986 was het niet meer voorgekomen dat de ploeg er in dat stadium van het toernooi nog bij was. Een ploeg ook die zich ook dit keer weer gesteund wist door een enorm aantal luidruchtige landgenoten op de tribunes van het Education City Stadion.
Het regende geen kansen, al kreeg Marco Asensio namens Spanje nog een behoorlijke toen hij de zijkant van het doel van Bounou raakte. De Marokkanen veerden op toen verdediger Nayef Aquerd van West Ham United naast kopte met het rustsignaal al op komst. Spanje had het balbezit, bijna zeventig procent in deel één, maar dat leverde zoals wel vaker dus niet al teveel mogelijkheden op.
Na de pauze nagenoeg hetzelfde spelbeeld. Marokko teruggetrokken op eigen helft, de ruimtes bewust klein houdend en Spanje, zoals ook wel vaker volop klagend bij de scheidsrechter, speurend naar een beetje ruimte om te kunnen toeslaan. Na een kwartier zonder kansen bracht bondscoach Luis Enrique Alvaro Morata en Carlos Soler voor Gavi en Asensio. De omsingeling bleef, maar het gebrek aan kansen eveneens.
Bij Marokko kwam Abde Ezzalzouli, opgeleid bij Barcelona en op huurbasis uitkomend voor Osasuna. De Argentijnse scheidsrechter Fernando Rapallini, in deze vorm een kandidaat voor de finale, liet heel veel toe. Dat Marokko verder moest zonder de geblesseerde uitblinker Aquerd, was een aderlating. Invaller Nico Williams kreeg een kansje, maar het broertje van Iñaki Williams die met Ghana al is uitgeschakeld, zag zijn inzet worden geblokt. En Bounou bokste nog een vrije trap van Dani Olmo uit zijn doelgebied.
Een verlenging moest de beslissing brengen. Invaller Walid Cheddira kreeg de kans om Marokko aan de winst te helpen maar de spits van Bari strandde op de Spaanse keeper Unai Simon. Zoals keeper Bounou tot zijn opluchting een schot van Sarabia via de paal naast zag gaan. Simon en Bounou moesten het gaan doen voor hun land bij de noodzakelijke strafschoppenserie. Namens Marokko scoorden Sabiri, Ziyech, maar Benoun miste. Hakimi maakte het af. Bij de Spanjaarden misten alle spelers: Sarabia, Soler, Busquets.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Met video
Penaltyheld Martínez baart opzien met obsceen gebaar en vraagt moment stilte voor Kylian Mbappé
Emiliano Martínez ontpopte zich tijdens het WK als penaltyheld, maar ook buiten de wedstrijden om wist de keeper van Argentinië zich te onderscheiden. Toen hij na de finale werd beloond met de ‘Golden Glove’ als beste keeper van het toernooi, besloot hij dat op een wel heel opmerkelijke manier te vieren. -
Franse president Emmanuel Macron troost treurende Kylian Mbappé
De Franse president Emmanuel Macron heeft Kylian Mbappé na afloop van de verloren WK-finale tegen Argentinië een hart onder de riem gestoken. De 23-jarige steraanvaller kon zijn ploeg ondanks een hattrick niet behoeden voor een nederlaag: Frankrijk verloor na strafschoppen. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Wat de erfenis van ‘Qatar’ zou moeten opleveren, is vooral de garantie dat het nooit meer gebeurt
Het WK in Qatar eindigde met een meeslepende Messi-finale, na vier weken voetballen en twaalf jaar van controverse. Sjoerd Mossou verbaasde zich een toernooi lang over het meest krankzinnige sportevenement ooit. Maar wat heeft dit WK in breder perspectief gekost – en nog complexer wellicht: wat was het eigenlijk waard?
-
PREMIUM
De erfenis van Lionel Messi: de beste, meest pure voetballer ooit
De weergaloze voetbalcarrière van Lionel Andres Messi werd zondagavond glorieus en definitief bekroond in Doha, op een onvergetelijke voetbalavond in het Lusail-stadion. Maar wat is straks Messi’s nalatenschap voor het voetbal – en voor de wereld daaromheen? Niet alleen is hij de beste, hij is ook de meest pure voetballer aller tijden. -
-
-
Met video
‘Zilveren’ Fransen door tienduizenden fans gehuldigd in Parijs: ‘We hebben veel tegenslagen gehad’
De Franse voetbalploeg heeft vanavond een warm onthaal gekregen van duizenden fans in hartje Parijs. De wereldkampioen van 2018, die zondag in een heroïsche finale van het WK in Qatar na strafschoppen werd onttroond door Argentinië, liet zich toejuichen door een menigte op de Place de la Concorde. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.