WK Voetbalpodcast | ‘Louis van Gaal houdt zijn kaarten tegen de borst’
Hoe gaat Oranje spelen tegen Ecuador? En waar liggen de kansen? De gekte op de persconferenties. Problemen in Duitsland. En weer sneuvelt een oud-international als trainer. In de AD WK Voetbalpodcast neemt Etienne Verhoeff het door met Maarten Wijffels en Mikos Gouka.
,,Van Gaal heeft de kaarten tegen de borst gehouden wat betreft de opstelling. Hij wil de bondscoach van Ecuador niet wijzer maken”, vertelt Wijffels over de laatste persconferentie voor de wedstrijd. ,,Het is wel mooi die poule van Nederland eigenlijk he. Een Afrikaans, Zuid-Amerikaans en een land uit het Midden-Oosten in de poule. Dat zijn allemaal verschillende speelstijlen.”
Wat is er specifiek aan de speelstijl van Ecuador? Gouka: ,,Ecuador schermt alleen de passlijnen af. Die zetten niet over het hele veld druk zoals Europese landen. Ze schuiven mee. Alleen als het tempo omhoog gaat is dat bijna niet aan te lopen. Je zult snel tussen de linies moeten passen.”
,,Er ligt wel ruimte achter de verdediging’, vult Wijffels aan. ,,Daar zal je moeten komen met de bal. Davy Klaassen kan dat. Gakpo ook.”
Duitsland heeft zichzelf ook in de nesten gewerkt. Die moeten de tweede groepswedstrijd winnen tegen Spanje. Anders is het over en uit. Net als in 2018. ,,Van Gaal duidde op de persconferentie wat er met Duitsland gebeurt tegen Japan. Volgens hem hielden de Duisters de teamdiscipline niet vol. Het Nederlands Elftal onder Van Gaal lukt dat wel. Daarom heeft hij maar twee duels verloren als bondscoach: Ierland en Portugal. Oranje houdt die teamdiscipline wel vol.”
Beluister de AD WK Voetbalpodcast via AD.nl, de AD App of jouw favoriete podcastplatform. Meer lezen over het WK? Kijk dan op https://www.ad.nl/wk-voetbal/
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
| Speelschema
Bekijk hier het complete speelschema in Qatar. Bekijk hier het speciale WK-matchcenter!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
WK voetbal 2022 | Zo werd Argentinië wereldkampioen
Argentinië heeft voor de derde keer de wereldtitel voetbal gewonnen. De ploeg nam na een zinderende finale in Qatar met een gelijke stand na de reguliere speeltijd (2-2) en de verlenging (3-3) de strafschoppen beter dan titelverdediger Frankrijk. Kylian Mbappé scoorde driemaal voor de Fransen. Lionel Messi maakte twee doelpunten voor Argentinië. De sterspelers van beide ploegen waren ook succesvol in de strafschoppenserie. De Argentijnen benutten alle strafschoppen. Kingsley Coman en Aurélien Tchouaméni misten voor de Fransen. -
Franse bondscoach Didier Deschamps wil na domper in WK-finale niet praten over toekomst
Didier Deschamps wilde na de verloren WK-finale tegen Argentinië nog niet ingaan op vragen over zijn toekomst. De bondscoach van Frankrijk verloor met zijn ploeg na een zinderende wedstrijd en strafschoppenserie. -
Bondscoach Argentinië vol vertrouwen naar WK-finale: ‘We weten waar we Frankrijk pijn kunnen doen’
Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de WK-finale tegen Frankrijk. ,,Mijn spelers zijn in topvorm”, zei Scaloni op de afsluitende persconferentie voor de eindstrijd van zondag in het Lusail-stadion. -
Met video
Penaltyheld Martínez baart opzien met obsceen gebaar en vraagt moment stilte voor Kylian Mbappé
Emiliano Martínez ontpopte zich tijdens het WK als penaltyheld, maar ook buiten de wedstrijden om wist de keeper van Argentinië zich te onderscheiden. Toen hij na de finale werd beloond met de ‘Golden Glove’ als beste keeper van het toernooi, besloot hij dat op een wel heel opmerkelijke manier te vieren. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen?
-
PREMIUM9
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
Lionel Messi neemt wereldbeker mee naar hotelkamer: ‘Ik heb hier zo vaak van gedroomd, wilde dit zó graag’
Lionel Messi wil na 172 interlands, 98 goals en een wereldtitel nog niet stoppen als international van Argentinië. Dat zei de 35-jarige sterspeler uit Rosario een uur na de gewonnen WK-finale tegen de Argentijnse pers, nadat hij eerst uitgebreid feest had gevierd met zijn familie, teamgenoten en supporters. -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt?