‘Enkele tientallen’ varkens in afgebrande varkensschuur Linschoten niet meer te redden
VideoAan de Cattenbroekerdijk in Linschoten is vanmiddag brand uitgebroken in een varkensschuur. Volgens woordvoerder Danny Volmer van de Veiligheidsregio Utrecht zaten er nog ‘enkele tientallen’ varkens in het getroffen gebouw. Deze dieren waren niet meer te redden.
De boer probeerde nog samen met de brandweer en politie de dieren tijdig uit de stal te krijgen. Het betreft volgens de VRU een varkensschuur van 20 bij 100 meter groot. De nieuwe stallen die achter het getroffen deel staan, zijn dankzij een ‘waterscherm’ van de brandweer behouden gebleven. Hier zat nog eens een veelvoud aan varkens.
De VRU sloeg vanmiddag groot alarm (‘zeer grote brand’). Dat gebeurde, legt de woordvoerder uit, vooral vanwege het gevaar dat het vuur kon overslaan naar de achterliggende gebouwen van het agrarische bedrijf. De brandweer heeft dat weten te voorkomen. Woordvoerder Volmer: ,,We hebben hier een waterscherm gecreëerd. Daardoor konden we voorkomen dat het vuur oversloeg naar de achterliggende gebouwen. De varkens in deze schuren zijn veilig.’’
Enkele omwonenden hebben samen met de boer geprobeerd de dieren te redden en de vlammenzee in te perken, maar dat mocht niet baten. Deze omwonenden Sander, Ronald, Wub en Kevin waren, nog vóór de brandweer arriveerde ter plaatse. Zij wisten gas en elektra af te sluiten en daarmee erger te voorkomen.
De getroffen schuren moeten als verloren worden beschouwd. ,,Daar was geen redden meer aan. De enkele tientallen varkens die hier zaten, zijn helaas omgekomen’’, zegt Volmer. De eigenaren van het bedrijf zijn erg aangeslagen, weet hij. ,,Voor hen is het een zeer emotionele gebeurtenis.’’ Buurtbewoners verwachten dat de getroffen ondernemer en zijn gezin voorlopig niets zal willen vertellen over de impact van het drama op zijn bedrijf. ,,Ze willen vooralsnog geen contact met de pers’’, zegt een van hen.
Tekst gaat verder onder de foto.
Asbest
De gemeente Montfoort, waar Linschoten onder valt, laat weten dat het dak van de stal bedekt was met asbestplaten. De hoeveelheid asbest die door de brand is vrijgekomen is echter beperkt gebleven tot de directe omgeving van de afgebrande schuur, meldt de VRU. Een gespecialiseerd bedrijf gaat het asbest opruimen. In overleg met de buren wordt bekeken hoe de schoonmaak precies wordt gedaan, vertelt de woordvoerder.
Bij de brand kwam veel rook vrij. De enorme rookkolom die de brand veroorzaakte was in de wijde omtrek van de stal te zien, tot in Utrecht, Alphen en Gouda. De rook trok naar het noordwesten weg, richting de A12. Maar dit leverde geen problemen op voor het verkeer op de weg, meldde Rijkswaterstaat. De VRU adviseerde omwonenden van de Cattenbroekerdijk die last hadden van de rook om ramen en deuren te sluiten. Het nablussen van de brand heeft de verdere dag geduurd.
Volgens woordvoerder Volmer van de VRU zijn zes tankautospuiten en twee ladderwagens ingezet. Daarnaast zijn allerlei ondersteunende diensten vanuit de brandweer ingeschakeld. De politie had de Cattenbroekerdijk tussen het Weidepad en IJsselveld afgezet voor niet-bestemmingsverkeer. Verder is voor de zekerheid een ambulance ter plaatse geroepen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMinterview
Vier windmolens aan rand van Utrecht kan ‘op een verantwoorde manier’ zegt wethouder Van Hooijdonk
Harmelen -
Statenlid SGP legt werkzaamheden neer vanwege oververmoeiheid
Frans Hazeleger stopt als Statenlid van de SGP in de Provinciale Staten van Utrecht. Hij legt zegt taken vanwege gezondheidsredenen (overwerktheid) neer. Kees Vermaat (32) uit Leerbroek is zijn opvolger.Utrecht -
PREMIUM110
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
-
Video
Helpers wagen hun leven om enorme brand in varkensboerderij te bestrijden
-
-
-
Afrit afgesloten vanwege in brand geraakte auto op vluchtstrook
Politie en Rijkswaterstaat hebben zaterdagmiddag enige tijd de afrit Nieuwerbrug/Waarder afgesloten. Dat gebeurde omdat een personenauto vlakbij de afrit in brand was gevlogen.Nieuwerbrug -
PREMIUMVOETBAL TOTAAL
Alle regionale kampioenen en degradanten zijn bekend: dit is het overzicht van het amateurvoetbal
Wat was het spannend in het laatste weekend van het amateurvoetbal. Houten en Saestum zetten de kroon op het seizoen met de titel, diverse ploegen speelden zich met hakken over de sloot veilig, maar door de versterkte degradatieregeling moeten er flink wat clubs aan de bak in de nacompetitie. Bovendien beleefde GVVV een heuse klucht in en tegen Barendrecht. Wat gebeurde er nog meer op de velden? Met dit overzicht ben je weer helemaal bij!Vleuten, De Meern