‘Ons concert is als een toetjesbuffet met een diversiteit aan heerlijkheden’
Orkest van het groene hartTwee jonge solistes staan in de schijnwerpers bij jubileumconcerten van het Orkest van het Groene Hart. Na Woerden wordt Bodegraven getrakteerd op een optreden om het 35-jarig bestaan te vieren.
Het 35 muzikanten tellende orkest werd in 1984 opgericht door Cor van Kleef, fluitist en oprichter van de Woerdense Muziekschool. Wat als klein muziekschoolorkest begon is door de jaren heen uitgegroeid tot een kwalitatief hoogwaardig orkest. Van Kleef bleef tot 1991 als dirigent en drijvende kracht betrokken. Eerst nog als onderdeel van de muziekschool, inmiddels gevestigd in Het Klooster, later in het onderkomen van De Vriendschap aan de Waardsedijk in Woerden. Naarmate het orkest groeide, werd ook de verdeling van muzikanten evenwichtiger.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Emotionele Gordon (78) ziet waar zijn vader neerstortte in oorlog: ‘Ben trots op je, pa’
Met een flyby door een bijna 80 jaar oud Harvard vliegtuig zijn gisteren twee oorlogsmonumenten onthuld in Montfoort. De gedenktekens zijn ter nagedachtenis aan de bemanningen van door de Duitsers neergeschoten bommenwerpers. -
Ook hier steunt de VVD de boeren en roept landelijke partij op stikstofbeleid in lijn te brengen
De VVD in Montfoort neemt het, net als haar partijgenoten in De Ronde Venen, op voor de boeren. -
PREMIUM
Wethouder kraakt plan voor aanpak N201: ‘Te mager om verkeersproblemen nu eens écht op te lossen’
-
Syntus Utrecht halveert dienstregeling op groot aantal lijnen
Syntus Utrecht halveert de dienstregeling op een groot aantal routes. Vanaf 10 juli rijdt de bus op de meeste lijnen nog maar twee keer per uur in plaats van vier keer. -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd.
-
Stikstofplannen terug naar de tekentafel, vindt Anja (CDA): ‘Als iemand de natuur kent, is het de boer wel’
De stikstofplannen pakken te nadelig uit voor de boeren en moeten daarom ‘terug naar de tekentafel’, vindt CDA-raadslid Anja de Rijk uit Leimuiden. Met een Noordwijkse partijgenoot start ze een petitie. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder.