Drukte op Zeeuwse stranden ‘gezellig, maar beheersbaar’, ook Belgen komen niet massaal
videoVLISSINGEN - De zon schijnt volop, er staat een lekker windje ter afkoeling, en dan is het ook nog eens een feestdag. Je zou dus verwachten dat de Zeeuwse stranden weer vol zouden liggen. Toch zijn er volgens de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) ‘geen signalen’ dat het gevaarlijk druk is op recreatieplaatsen. In de grensplaatsen Hulst en Sluis is ook geen sprake van overmatig veel Belgenbezoek.
De VRZ bespreekt meerdere keren per dag de drukte in recreatiegebieden en andere openbare plaatsen. Als blijkt dat het te druk is, kunnen er aanvullende maatregelen genomen worden. Maar volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio blijkt dat op Eerste Pinksteren niet nodig te zijn. ,,De drukte is heel beheersbaar. Er zijn dus geen aanvullende maatregelen nodig.”
Dat was met Hemelvaart wel anders. Toen was het ook zonnig weer. Grote stromen toeristen trokken naar de Zeeuwse stranden. Op de Zeeuwse toegangswegen stond tientallen kilometers file. De Veiligheidsregio deed toen een oproep aan toeristen: ‘kom niet naar Zeeland!’
‘Zeeland verwelkomt voorzichtig toeristen’
Op Eerste Pinksterdag is die boodschap anders. ,,Zeeland verwelkomt voorzichtig toeristen”, tweette de Veiligheidsregio aan het begin van de middag. Daarbij werden wel vijf tips gegeven voor bezoekers. Je moet bijvoorbeeld reserveren als je wilt eten bij een restaurant. Als je gaat winkelen dan doe dat je het best in je eentje, en als het ergens te druk wordt dan worden parkeerplaatsen gesloten.
Dat gebeurde bijvoorbeeld gisteravond bij het strandje van Wemeldinge. De gemeente Kapelle besloot na overlast van feestende jongeren voor de rest van het Pinksterweekend de parkeerterreinen af te sluiten. Zondag bleek het op de strandjes van Wemeldinge rond 15.00 uur niet extreem druk te zijn. Zo’n tien auto’s waren door de linten gereden en parkeerden er toch. Andere badgasten probeerden een plekje te vinden in de omliggende straten en onderaan de dijk. De politie beboette deze mensen niet, omdat het parkeerverbod niet duidelijk genoeg was aangegeven.
Belgenstroom naar de supermarkt
In Hulst kwam zondag de verwachte Belgenstroom meteen na opening van de supermarkten op gang. Net na de middag stonden de parkeerterreinen daar vol met overwegend Belgische auto’s. De Belgen sloegen fors in, met overvolle karren reden ze buiten. Hulst had bij alle supermarkten toezichthouders gezet die erop letten en er op wezen dat per gezin slechts één iemand binnen mocht. Tegen 14.30 uur nam de drukte af. Het bezoek van de Belgen beperkte zich veelal tot de supermarkten. In de binnenstad bleef het rustig.
In Sluis was zondag zeker een toename van Belgische bezoekers, maar ook daar bleef topdrukte uit. De gemeente had de Kaai, Kapellestraat en Oude Kerkstraat afgesloten voor auto’s en ook de parking aan de Sint Annastraat was dicht. Toch was er in het centrum nog voldoende parkeergelegenheid. Aan de Sluise kust werd het gaandeweg de dag ook wat drukker, maar niet zodanig dat de 1,5 meter afstand niet gehandhaafd kon worden.
Over de grens met België
Over de grens met België bleef het zondag ook relatief rustig. De maatregelen in België zijn enigszins versoepeld. Nederlanders mogen ook weer de grens over. Winkelen is ook toegestaan in België, zolang het een vorm van noodzakelijkheid heeft. Op het strand zonnebaden is daar nog niet toegestaan. Ook wordt aanbevolen om een mondmasker te dragen in de openbare ruimte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Panattoni wil een distributiecentrum op het terrein van de oude glasfabriek in Sas van Gent bouwen
Sas van Gent -
Verwarring omdat België plots grens opengooit, Zeeland zet extra boa's in
Nederlanders en Belgen mogen vanaf vandaag weer de grens oversteken, ook om te winkelen en te tanken. Dat heeft het Nationaal Crisiscentrum in Brussel zojuist laten weten. In Zeeland gaan ze meer boa’s inzetten om te kijken of iedereen zich aan de regels houdt. -
Met video
Opa bezorgt bolussen aan boord van schip kleinzoon vanaf Thoolse brug
Wat doe je als je als opa en oma je klein- en achterkleinkinderen niet zo vaak ziet omdat ze op de binnenvaart zitten en je ze toch eens iets wil toestoppen? Dan moet je creatief zijn. Bijvoorbeeld door een zakje bolussen aan een touw op het dek te laten zakken, vanaf een brug waar het schip op dat moment onderdoor vaart.Tholen -
PREMIUM6
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
Gevangenisstraffen van 15 jaar voor doodslag op Goesenaar Onur (24)
De rechtbank heeft gevangenisstraffen van 15 jaar opgelegd aan de Middelburgers Luay J. (23) en Akash H. (25) voor doodslag op Onur Baglan (24) uit Goes. Tegen het duo was 12 jaar cel geëist.Goes, Middelburg
-
PREMIUMMet video2
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
-
-
-
PREMIUM
Een meester in het groenonderhoud: Laura is straks de enige tuinbaas van Zeeland
Een tuinbaas. Dat is iedereen met een tuin, zou je kunnen denken. Maar nee: het is een eeuwenoud en bijna uitgestorven ambacht. Een meesterhovenier.Noordgouwe, Schuddebeurs -
PREMIUM21
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten?