Ondanks lichte stijging besmettingen Zeeland toch risiconiveau lager
GOES - Enkele clusters met besmettingen in het middelbaar onderwijs zijn volgens de GGD Zeeland de oorzaak dat de afgelopen week het aantal coronabesmettingen in Zeeland niet verder daalde. 164 mensen werden positief getest op corona, 10 meer dan in de voorafgaande week.
Vooral op de Bevelanden was sprake van toename terwijl op Walcheren het aantal besmettingen sterk afnam. De GGD Zeeland nam 3155 testen af in de week van 14 tot en met 20 juni, 100 meer dan in de voorafgaande week. Overigens verwacht de GGD Zeeland voor de komende weken een verdere daling van het aantal besmettingen.
Ondanks de lichte toename vorige week zijn de besmettingsgraad en het aantal ziekenhuisopnames in de provincie zo ver gedaald dat Zeeland een lager risiconiveau heeft gekregen van het ministerie van VWS. Net als de meeste andere GGD-regio’s in het land is het niveau in Zeeland van ‘ernstig’ overgegaan in ‘zorgelijk’, het één na laagste niveau. In 18 GGD-regio's in het land worden nu als ‘zorgelijk’ beoordeeld, 2 hebben het laagste niveau ‘waakzaam’en 5 ‘ernstig’.
De cijfers per gemeente zijn: Goes 34 positieve testen (voorgaande week 20), Borsele 21 (5), Reimerswaal 21 (18), Schouwen-Duiveland 21 (19), Kapelle 14 (8), Vlissingen 11 (18) Sluis 10 (10), Middelburg 8 (27), Terneuzen 8 (7), Noord-Beveland 6 (2), Tholen 5 (3), Veere 4 (11) en Hulst 1 (6).
De afgelopen week heeft de GGD Zeeland 28.018 prikken gezet. Dat brengt het totaal op 276.060 (eerste en tweede) vaccinaties. De GGD heeft 129.858 prikafspraken ingepland. Bij de genoemde cijfers zijn de vaccinaties door huisartsen en instellingen niet meegeteld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMzes vragen23
Een zonneboiler levert gratis warm water: in zoveel jaar verdien je hem terug
-
MIJN FOTO
MIJN FOTO | Moeder en dochter nemen het ervan
We hebben er lang op moeten wachten, maar eindelijk beleefde Zeeland een zonnige week. Niet alleen de Zeeuwen en de vele toeristen genoten volop van de zon.Westkapelle -
PREMIUM
Zeeuwen bedenken zelf hoe zij de zorg overeind houden: ‘Er zitten cadeautjes bij’
Wat doe je als de huisarts uit het dorp dreigt te verdwijnen en er niet genoeg hulp is voor het groeiende aantal ouderen? In Zeeland mogen bewoners zelf meedenken over hoe de zorg het beste overeind blijft. ‘Er zitten mooie cadeautjes tussen.’Koudekerke, Zierikzee -
Tholenaar Bart Nieuwkoop strijdt in spannend slotweekend om Belgische titel
Het wordt een spannend weekend voor voetballer Bart Nieuwkoop. De rechtsachter uit Tholen speelt met zijn club Union Sint-Gillis in het slotweekend van de play-offs om de Belgische landstitel, waar nog drie kanshebbers voor zijn.Tholen -
PREMIUM
Extra check veiligheidsregio: is er blusschuim gebruikt tijdens Rescue Vlissingen bij bouwlocatie hotel Britannia?
Veiligheidsregio Zeeland wil zekerheid: is tijdens Rescue Vlissingen ooit blusschuim gebruikt of niet? Blusschuim wordt genoemd als mogelijke oorzaak van de PFAS-vervuiling op de bouwlocatie van hotel Britannia.Vlissingen
-
PREMIUM
Arjan Koopmans (45) terug op het ‘ouwelullenbankje’ in de kleedkamer: ‘Als ik inval, ben ik nog steeds de spits’
Rilland -
-
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid.