Oosterschelde krijgt hoofdrol film De Wilde Noordzee
MIDDELBURG - De Oosterschelde krijgt een belangrijke rol in een nieuwe film en tv-serie over allerlei facetten van de Noordzee: van windenergie, tot visserij en natuur.
Een groot deel van de beelden voor ‘De Wilde Noordzee’ zal worden gedraaid in de Oosterschelde, de kraamkamer van de Noordzee. Waarschijnlijk gaat de film over twee jaar in première tijdens Film by the Sea. De EO zal de beelden vertonen in een vierdelige televisieserie.
De film wordt gemaakt door Dutch Maritime Productions (DMP). DMP heeft in, samenwerking met EMS Films, nationaal en internationaal naam gemaakt met films als Holland Natuur in de Delta (over de Biesbosch), De Nieuwe Wildernis (Oostvaardersplassen), De Wilde Stad (stadsnatuur in Amsterdam).
,,We laten met De Wilde Noordzee zoveel mogelijk mooie bestaande natuur zien die leeft in Zeeland en de Noordzee. We verwachten, op basis met onze ervaring met de eerdere natuurfilms, dat film en serie ervoor zorgen dat er meer maatschappelijke betrokkenheid komt bij een wereld die de meeste mensen niet kennen”, aldus de makers.
Zeeland sponsort
De provincie Zeeland sponsort de filmproductie met 50.000 euro. De totale kosten bedragen 823.000 euro. Andere geldschieters zijn, naast de EO, Stichting de Noordzee, Tennet, Orsted de ministeries van LNV en EZK, Rijkswaterstaat, ARK natuurontwikkeling, Boskalis en Sportvisserij Nederland.
De provincie ziet in de film kansen voor Zeeland-promotie. Met de makers wordt bekeken of met de beelden ook projecten voor het Zeeuws onderwijs kunnen worden gemaakt. Voor de Zeeuwse zorgsector wordt gedacht aan natuurbeleving door het gebruik van de opnames via virtual reality.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
PREMIUM
Bij hevige regen moeten bewoners schildersbuurt in Terneuzen nog zeker een jaar hun hart vasthouden
Bij elke flinke regenbui houden bewoners van de schildersbuurt in Terneuzen hun hart vast. Zouden hun huizen opnieuw onderlopen? Aan een oplossing wordt gewerkt, maar zeker tot in 2024 zal het bij slecht weer bibberen blijven.Terneuzen -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUM
Zoektocht naar nieuwe locatie azc Middelburg duurt langer; ‘Zorgvuldigheid gaat boven snelheid’
Pas dit najaar maakt de gemeente Middelburg bekend waar het nieuwe asielzoekerscentrum voor 330 bewoners kan komen. Het dagelijks gemeentebestuur heeft namelijk meer tijd nodig. ,,Zorgvuldigheid gaat boven snelheid”, aldus wethouder Jeroen Louws (GroenLinks/PvdA).Middelburg -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUM
Beschermd wonen is van levensbelang voor Marije, Alex en Matthieu: ‘Er is altijd iemand in de buurt’
Middelburg -
-
-
PREMIUM
Voormalig eigenaar bouwval Breskens moet 25.000 euro boete betalen: ‘Er is nog niks veranderd’
Al jaren woont Marleen van Schaik uit Breskens naast een bouwval. De gemeente Sluis grijpt nu in. De voormalig eigenaar moet een boete van 25.000 euro betalen. Maar Marleen twijfelt of het iets oplost.Breskens -
PREMIUMUit Eten
Een gevoel van thuiskomen in Zierikzee
Wat een lieve mensen, daar bij De Beuze in Zierikzee. Het hele gezin werkt mee en verwent de gasten. En het eten? Dat smaakt óók naar liefde voor het vak.Zierikzee