Zeeland moet nóg meer asielzoekers gaan opvangen
Zeeland moet nog eens extra aan de bak bij de opvang van asielzoekers. Het aantal vereiste opvangplekken gaat komend jaar met ruim zeshonderd omhoog.
Dat is vooral nodig omdat het aantal asielaanvragen maar blijft stijgen. Eerder werd verwacht dat eind dit jaar landelijk 51.000 opvangplekken nodig zouden zijn. Ook dat blijkt niet voldoende te zijn. Daarom moet het aantal plekken vóór eind volgend jaar zijn gestegen naar 75.500.
Die 24.500 extra plaatsen worden verdeeld over alle provincies. Voor Zeeland gaat het om 608, blijkt uit een brief die staatssecretaris Eric van der Burg (Justitie en Veiligheid) afgelopen week samen met minister Hugo de Jonge heeft verstuurd. Dat betekent dat het aantal noodzakelijke opvangplekken stijgt van 814 begin volgend jaar naar 1422 in 2024.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Aron Schott Schouws sporter van het jaar
Atleet Aron Schott (22) uit Burgh-Haamstede is op Schouwen-Duiveland gekozen tot sporter van het jaar. Beste sportploeg werd het acrogymkoppel van Delta Sport, Babette Verkerke en Saphira van Dam. Tijdens de verkiezingen in sportcentrum Laco in Zierikzee was voormalig wereldsporter Leontien van Moorsel gastspreker. -
Belasting terugkrijgen met de middelingsregeling: zo werkt het
In plaats van belasting betálen, belasting terugkrijgen. Dat kan (soms) door gebruik te maken van de middelingsregeling. Daarbij bereken je het gemiddelde inkomen van de afgelopen drie jaar en betaal je vervolgens over het gemiddelde belasting. Hoe werkt dat en wat levert het op? -
PREMIUM
Schouwen-Duiveland schraapt eigen snippertjes grond bij elkaar voor snelle bouw van betaalbare woningen
Als het aan de gemeente ligt, ziet Schouwen-Duiveland er binnen vier jaar heel anders uit. Dan zullen meer starters hier een betaalbaar huis vinden en kunnen senioren verkassen naar een gelijkvloerse woning. -
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker. -
PREMIUM
Vlissingse raadsfracties willen dat gemeentebestuur op 1 juli excuses aanbiedt voor rol in slavernijverleden
Vlissingen moet toch excuses maken voor haar rol in het slavernijverleden en wel op 1 juli. Dat vinden de Vlissingse fracties van D66, PvdA, SP, GroenLinks en ChristenUnie.
-
Energierekening
Mariëlle woont in een oude boerderij: ‘Als het buiten vriest, kan het in huis 12 graden worden’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mariëlle van der Leest - Kieboom (68) uit Reek, Noord-Brabant. -
-
-
MET VIDEO
Douchegebouw zinkt in jachthaven Breskens
In de jachthaven van Breskens is een douchegebouw naar de bodem gezonken. Er zijn geen slachtoffers gevallen. -
PREMIUMPORTRET
Huisarts Willem Osterman: ‘Ik ga elke dag naar de Efteling en word daar nog voor betaald ook’
Zaterdag een avonddienst op de HAP. Zondag een man euthanaseren en maandag weer huisbezoekjes afleggen op de fiets. Voor de Vlissingse huisarts Willem Osterman is het nog dagelijkse kost, ook al mag hij al lang met pensioen. ,,Als Lionel Messi eerder was gestopt, dan hadden we nooit gezien hoe hij de ster van dit WK werd.”