Zoetermeerders weten veehouderij Spronk nog steeds te vinden: ‘Het is nog steeds heel druk’
Veehouderij Spronk moest Zoetermeer na 100 jaar verlaten. Toch weten Zoetermeerders de befaamde agrariërs nog steeds te vinden.
Na meer dan honderd jaar moest de familie met hun vleesveehouderij met pijn in het hart hun stekje aan de Voorweg in Zoetermeer verlaten. Aanleiding was de aanleg van de Nieuwe Driemanspolder en de bijbehorende waterberging. Hierin wordt straks bij extreme regenval overtollig water uit de omgeving opgevangen. Daarnaast wordt er ook een natuur- en recreatiegebied aangelegd. Verwacht wordt dat de Nieuwe Driemanspolder in 2020 opgeleverd kan worden.
Net als een aantal andere ondernemingen en boerenbedrijven aan de Voorweg moest de familie Spronk dus ergens anders opnieuw beginnen. Inmiddels draait het bedrijf weer als vanouds in Zoeterwoude. De 200 dikbilkoeien, die met vrachtwagens werden verhuisd, zijn ook al gewend aan hun nieuwe plek.
Toch is het volgens Jan Willem Spronk, de vierde generatie die zich over de speciale koeien ontfermt, moeilijk geweest om hun oude plek in Zoetermeer te verlaten. ,,Aan de ene kant wisten we al ruim vijftien jaar dat we weg moesten, maar toch was het wel lastig. Vooral voor mijn vader. Zijn opa begon de vleesveehouderij rond 1910 aan de Voorweg. Hij is daar geboren, opgegroeid en nu moest hij op zijn 59ste ergens anders heen’’, vertelt Jan Willem.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMPopulair
Boer brengt biefstuk zelf aan de man
Hamburgers, kogelbiefstuk, gehakt en entrecote direct kopen bij de boer in onze regio. No-nonsense winkeltjes met lokaal vlees. Je moet ze wel weten te vinden. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
PREMIUMpersoonlijk verhaal
Khitana bevallen van drieling: ‘Arts stelde voor om één of twee baby’s weg te laten halen’
Eén of twee van de drie baby’s laten weghalen. Dat kreeg Khitana de Jong (26) voorgesteld door de gynaecoloog toen zij kampte met extreme zwangerschapsmisselijkheid. -
McDonald’s ontstemd over omgekeerde vlaggen onder iconische M: ‘Wij hebben hier niets mee te maken’
McDonald’s zit in zijn maag met omgekeerde Nederlandse vlaggen die actievoerders zonder toestemming van de multinational op de mast met de iconische, gele M hebben gehangen. De vlaggen staan symbool voor het boerenprotest tegen de overheid. De fastfoodketen vreest dat klanten denken dat het concern de protestvlaggen zelf heeft opgehangen. ,,Maar wij hebben hier niets mee te maken.‘’ -
PREMIUM
Marlies poseert in bruidsjurk óp helikopter en 107 andere bizarre plekken: ‘Ik blijf maar doorgaan’
Marlies van der Hout vond het zonde dat ze haar trouwjurk slechts één keer zou dragen. Daarom besloot ze de jurk als geintje na haar bruiloft ook op andere dagen te dragen. Inmiddels liet ze zich al op 108 gekke plekken fotograferen in haar witte jurk; Suppend op zee of op de vleugel van een helikopter, je kunt het zo gek niet verzinnen. Zolang de jurk niet kapot scheurt, blijft ze ermee doorgaan.
-
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm. -
PREMIUMClub Blu
Hoe Ibrahim Y. jarenlang de grootste club kon runnen: ‘Ze haten me gewoon’
De gemeente Rotterdam vermoedde al in 2017 dat hij actief is in drugshandel. Toch kon Ibrahim Y. jarenlang de grootste club van de stad runnen, nota bene in een pand van de gemeente. Y. wordt nu verdacht van internationale drugshandel. ,,Ze zijn nog niet van me af’’, zegt hij vanuit Dubai.
In samenwerking met indebuurt Zoetermeer